British Airways połączą Gdańsk z Londynem

Airbus A320 w barwach British Airways/fot. archiwum BA

Brytyjskie Linie Lotnicze uruchamiają od 2 lipca regularne połączenia na trasie Gdańsk-Londyn. Loty z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Londynu będą realizowane do 26 września 2021 trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.

Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: „Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych w świecie. Uruchomienie regularnych lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych.

Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie. To ponadto szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach.”

Neil Chernoff, dyrektor ds. Siatki Połączeń i Sojuszy British Airways, doda: „Wspaniale jest uruchamiać nowe trasy, słuchając naszych klientów i oceniając, dokąd chcą podróżować. Wiemy, że ten nowy kierunek będzie popularny wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych. To połączenie zaoferuje także wspaniałe wycieczki do Gdańska w bardzo dobrym czasie, bo odloty będą tuż przed weekendem, a powroty w niedzielę.”

Nowe połączenie British Airways to pierwsze połączenie Gdańska z lotniskiem Heathrow. Brytyjski przewoźnik wraca do Gdańska po 20 latach, bo od kwietnia 1998 do października 2001 roku latał do Londynu, ale na lotnisko Gatwick. Pasażerowie mogą już dokonywać rezerwacji lotów za pośrednictwem strony ba.com. Na trasie z Gdańska do Londynu będą latać samoloty British Airways typu Airbus 320, z 180 miejscami pasażerskimi na pokładzie.

British Airways połączą Wrocław z Londynem