Branża turystyczna pomaga Ukrainie

fot. archiwum TOO

Dzięki akcji pomocy Ukraińcom, zainicjowanej przez Turystyczną Organizację Turystyczną, do końca piątku udało się przewieźć 370 osób, zorganizować 230 autokarów czekających na granicy oraz noclegi w kilku województwach. Branża turystyczna z całej Polski włącza się do akcji.

Jak napisała w imieniu organizatorów akcji, Alina Dybaś, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej: „Działamy w imieniu szeroko pojętej branży turystycznej. Jesteśmy jej organizatorami, pracownikami, ale też klientami i miłośnikami, ponieważ podróże to nasze życie. Kochamy świat i ludzi. A teraz właśnie ludzie potrzebują szybkiej pomocy. Nasz kolega przewodnik, hotelarz, sklepikarz, kierowca… Starsza pani, której uśmiech pamiętasz lepiej niż najpiękniejsze zabytki… Jej siostra, córka, braciszek…”

Zadania jakie postali przed sobą organizatorzy akcji, to:

Organizacja transportu i noclegów dla uchodźców z Ukrainy, zbiórka darów, organizacja pomocy lekarzy, tłumaczy i prawników.

Organizatorzy podkreślają, że potrzeba wciąż

• kierowców,
• wsparcia firm transportowych,
• osób dysponujących zakwaterowaniem,
• pomocy tłumaczy, prawników i lekarzy.

W komunikacie podsumowującym działania do końca piątku organizatorzy napisali, że przez 30 godzin przewieźli 370 osób, 230 autokarów czka na granicy na uchodźców, zorganizowano transport prywatnymi samochodami,

Noclegi zaoferowały obiekty w województwach mazowieckim, podkarpackim, dolnośląski, świętokrzyskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.
Z akcją wczoraj już współpracowało 120 darczyńców, prawie 50 wolontariuszy. Kielce zaopiekowały się dziećmi w internatach.

Wszyscy chętni do pomocy mogą kontaktować się pod adresem: [email protected]

Wiadomości na stronie: www.turystykaukrainie.pl

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center