Bogaty program wielkanocny w górach Słowacji

Jazda w bikini, folklorystyczna Wielkanoc, egzotyka na basenach – w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach zaczyna się czas wielkanocnych zabaw.

Już w najbliższy weekend (19-20 marca) nad Łomnickim Stawem odbędzie się spotkanie miłośników dobrego jedzenia “Pierwsze wiosenne grillowanie”. Na wysokości 1 751 metrów, na którą wywożą turystów gondolki, będzei można spróbować grillowanych specjałów kuchni słowackiej i posłuchać muzyki granej na żywo.

Wiosenne jeżdżenie na nartach na Chopoku w Niskich Tatrach rozpocznie tradycyjna już jazda w bikini. Wspólny, masowy zjazd w strojach kąpielowych odbędzie się w sobotę 26 marca. Odbędą się się zawody a wieczorem rozpocznie się zabawa w klubie happy End. Z kolei w aquaparku Tatralandia w części Tropical Paradise w dniach 25 – 28 marca odbędzie się Wielkanocne obieranie… ananasów – zabawa pod kierunkiem profesjonalnego animatora.

W niedzielę 27 marca na stoku w Szczyrbskim Jeziorze , każdy kto o godz. 11 przyjdzie na stok, będzie mógł zjeżdzać za 1 euro. Odbędzie się również konkurs na najbardziej oryginalną maskę i najpiękniejszy strój karnawałowy oraz na najmłodszego i najstarszego narciarza.

W restauracji Bivac na Solisku oraz w restauracji Slalom przy stacji kolejki Solisko – Expres serwowane będą grillowane przysmaki.

Rónież hotelarze w Tatrach Wysokich i Niskich tatrach przygotowali dla swoich gości wielkanocne niespodzianki. We wszystkich podawane będą świąteczne, tradycyjne potrawy. W programie jest zdobienie pisanek, plecenie korbacików, animacje dla dzieci. W Wellness Hotelu Grand w Jasnej gościom będzie przygrywać kapela Cimbalovka aspróbowac będzie można jagnięciny. Zabawa wielkanocna z malowaniem pisanek odbędzie się w hotelu Rotunda na Chopoku oraz hotelu Tri Stunićky. W Hotelu FIS w Szczyrbskim Jeziorze w Sobotę Wielkanocną stare zwyczaje będzie przedstawiał Lukáš Janošek. W Grand Hotelu w Starym Smokowcu na gości będzie czekał wielkanocny brunch oraz pokazy rzeźbiarzy ludowych i wieczorne koncerty i seanse filmowe. W Grandhotelu Praha w Tatrzańskiej Łomnicy odbędą się wielkanocne gody i szukanie ukrytych jajek i biesiada wielkanocna.

 

Obecnie na Chopoku leży od 40 do 100 cm śniegu, w Tatrach Wysokich – od 40 do 160 cm. Od 30 marca zmieniają się ceny skipassów w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach.