Bilety Polregio na platformie Koleo

archiwum Polregio

15 czerwca w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorstwa i Technologii, z udziałem minister Jadwigi Emilewicz, nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy spółkami Przewozy Regionalne i Astarium, właścicielem technologii Koleo.

Od lipca pasażerowie będą mogli ponownie kupić bilety na pociągi Polregio poprzez platformę i aplikacje mobilne Koleo.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, powiedział: „Każda forma współpracy małych firm z dużymi przynosi obopólne korzyści. Podpisana dziś umowa wpisuje się w nasz cel jakim jest wzmacnianie tej symbiozy. Administracja publiczna również zmienia swoje podejście do mniejszych graczy na rynku. Temu służy zaproponowana przez nas koncepcja nowego prawa zamówień publicznych.”

Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych, dodał: „Naszym priorytetem jest powszechność oferty i osiągamy ten cel dzięki wprowadzaniu szerokiej gamy kanałów sprzedaży biletów na pociągi POLREGIO. Obecnie są one dostępne nie tylko w tradycyjnym okienku kasowym czy u konduktora, ale również w Internecie m.in. poprzez innowacyjne platformy i aplikacje jak KOLEO. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, bowiem opieranie naszej strategii sprzedaży na wysokiej dostępności oferty przynosi zadowolenie pasażerów i pozytywne efekty biznesowe.”

Bilety jednorazowe oraz okresowe (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) zakupione poprzez KOLEO będzie można okazać na ekranie urządzenia mobilnego lub w formie wydruku.

Michał Wolański, prezes zarządu Spółki Astarium, podkreślił: „Umowa na sprzedaż biletów Przewozów Regionalnych poprzez platformę i aplikacje mobilne KOLEO to dowód uznania dla projektu i technologii, którą stworzyliśmy. Jestem przekonany, że wysokie oceny pasażerów oraz niezawodność KOLEO pozytywnie wpłyną na postrzeganie marki POLREGIO. Z KOLEO korzysta ponad pół miliona użytkowników miesięcznie i jest najwyżej ocenianą aplikacją kolejową w Polsce, czyli 4,6/5 w Google Play. Platforma KOLEO jest oparta o unikalną na rynku technologię dostępną na systemy Android, iOS oraz poprzez koleo.pl.”