Bidroom zatrudnił fachowca z Doliny Krzemowej na nowego dyrektora technologii

archiwum Bidroom

Inżynier technologii informatycznej Maurizio Tripi dołącza do zarządu bezprowizyjnej platformy hotelowej Bidroom jako nowy dyrektor technologii (CTO), żeby przyśpieszyć innowację cyfrową firmy.

Tripi zamierza przeprowadzić Bidroom przez szybką technologiczną ewolucję korzystając ze swoich 25 lat doświadczenia w branży. Platforma ma zachować zdolność do płynnego reagowania na zmiany rynkowe, przez co pozostanie wyzwaniem dla konkurencji.

Maurizio Tripi, nowy dyrektor technologii w Biodrom, powiedział: „Naszym pierwszym krokiem jest przemiana działu “IT” w “Inżynierię” poprzez wprowadzenie najnowszych technologii rynkowych – Cloud Native Applications, Microservices, Big Data Analytics, AI, jak i praktyk DevSecOps. Wszystkie będą zarządzane w metodologii Agile. Widzę w Bidroom ogromny potencjał rozwoju. W firmie zajmuje się tym, co kocham najbardziej – skalowaniem produktu i jego technologii, żeby obsługiwała miliony użytkowników, oraz wprowadzaniem elastycznych rozwiązań, które wspierają nasze działania biznesowe.”

Tripi zakłada powiększenie zespołu Inżynierii o 300 proc. do końca roku.

Planuje również zmienić perspektywę “zarządzania platformą” na zarządzanie rozwojem produktu, co pozwoli Bidroom na uzyskanie większej przewagi tynkowej.

CTO z wizją z Silicon Valley

Pochodzący z Włoch Tripi (49 lat) spędził wiele lat w kalifornijskiej Doliny Krzemowej jako aktywny biznesmen na rynku technologii. Współpracował z kilkoma spółkami w roli przedsiębiorcy, inwestora i doradcy ds. strategii. Jest założycielem Real Contacts – start-upa oferującego system AI pomagający w budowaniu relacji. Reprezentował firmę Herzum w Chicago jako wiceprezydent innowacji i konsultingu. Jest również współzałożycielem “Agilengineering”, która jest jedną z pierwszych firm konsultingowych w dziedzinie stosowania metodologii agile – jego preferowanego systemu zarządzania produkcją oprogramowania, który wspiera jako mecenas od lat 90-tych.

Tripi jest ekspertem w dziedzinie inżynierii oprogramowania jak i uznanym międzynarodowym konsultantem CxO.

Przeprowadzał transformację cyfrową w sektorach sprzedaży hurtowej, lotnictwa, telekomunikacji, finansów, przemysłu obronnego jak i instytucji rządowych. W 2017 roku został wyróżniony tytułem “Senior Member of the Association of Computing Machinery”.

W 2019 roku Bidroom kontynuuje międzynarodową ekspansję rozpoczętą po uzyskaniu 15 euro milionów inwestycji w zeszłym listopadzie.
Bidroom tworzy swoją własną niszę na rynku internetowych platform hotelowych oferując dostęp do ponad 120 000 hoteli z 128 krajów. Firma zamierza zdobyć ponad 1 milion aktywnych użytkowników przed 2020 rokiem.

Michael Ros – dyrektor ds. operacji i współzałożyciel Biodrom, podkreślił: „Dołączenie nowego Dyrektora Technologii z tak niezwykłym doświadczeniem do rady uznajemy za kolejny pewny krok we wdrażaniu naszej przełomowej strategii rozwoju.”

Maurizio Tripi dodał: „Jestem dumny, że mogę być jego częścią. W moim doświadczeniu to niezwykle rzadkie widzieć scale-up z tak zróżnicowaną kadrą dyrektorską, z takim przełomowym modelem biznesowym, i z takim sprawnym zarządzaniem.”