Bidroom trzykrotnie zwiększy zespół odpowiedzialny za technologie

Maurizio Tripi nowy dyrektor ds. technologii (CTO) w platformie hotelowej Bidroom zamierza do końca roku powiększyć trzykrotnie skład działu inżynierii cyfrowej. Zmiany mają pomóc w uzyskaniu miliona aktywnych użytkowników przed 2020 rokiem.

Nowy dyrektor ds. technologii zamierza przeprowadzić Bidroom przez szybką technologiczną ewolucję korzystając ze swoich 25 lat doświadczenia w branży. Platforma ma zachować zdolność do płynnego reagowania na zmiany rynkowe, przez co pozostanie wyzwaniem dla konkurencji.

Najnowsze technologie dadzą elastyczność

“Naszym pierwszym krokiem jest przemiana działu “IT” w “Inżynierię” poprzez wprowadzenie najnowszych technologii rynkowych – Cloud Native Applications, Microservices, Big Data Analytics, AI, jak i praktyk DevSecOps. Wszystkie będą zarządzane w metodologii Agile. Widzę w Bidroom ogromny potencjał rozwoju. W firmie zajmuje się tym, co kocham najbardziej – skalowaniem produktu i jego technologii, żeby obsługiwała miliony użytkowników, oraz wprowadzaniem elastycznych rozwiązań, które wspierają nasze działania biznesowe” – komentuje Maurizio Tripi, dyrektor ds. technologii w Bidroom.

Żeby taka transformacja była osiągalna, Tripi zakłada powiększenie zespołu Inżynierii o 300 proc. do końca roku. Planuje również zmienić perspektywę “zarządzania platformą” na zarządzanie rozwojem produktu, co pozwoli Bidroom na uzyskanie większej przewagi tynkowej.

Nowa rada dyrektorów Biodrom zmierza do osiągnięcia liczby 1 miliona aktywnych użytkowników przed 2020 rokiem.

CTO z wizją z Silicon Valley

Pochodzący z Włoch Maurizio Tripi (49 lat) spędził wiele lat w kalifornijskiej Doliny Krzemowej jako aktywny biznesmen na rynku technologii. Współpracował z kilkoma spółkami w roli przedsiębiorcy, inwestora i doradcy ds. strategii. Jest założycielem Real Contacts – start-upa oferującego system AI pomagający w budowaniu relacji. Reprezentował firmę Herzum w Chicago jako Wiceprezydent Innowacji i Konsultingu. Jest również współzałożycielem “Agilengineering”, która jest jedną z pierwszych firm konsultingowych w dziedzinie stosowania metodologii agile – jego preferowanego systemu zarządzania produkcją oprogramowania, który wspiera jako mecenas od lat 90-tych.

Maurizio Tripi jest ekspertem w dziedzinie inżynierii oprogramowania jak i uznanym międzynarodowym konsultantem CxO. Przeprowadzał transformację cyfrową w sektorach sprzedaży hurtowej, lotnictwa, telekomunikacji, finansów, przemysłu obronnego jak i instytucji rządowych. W 2017 roku został wyróżniony tytułem “Senior Member of the Association of Computing Machinery”.

Oryginalna marka na rynku platform hotelowych

W 2019 roku Bidroom kontynuuje międzynarodową ekspansję rozpoczętą po uzyskaniu €15 milionów inwestycji w zeszłym listopadzie. Jest to pierwsza bezprowizyjna platforma na rynku hoteli, która opiera się na systemie członkowskim. Firma prezentuje się jako “sprawiedliwa” alternatywa dla stron typu Booking, których model biznesowy opiera się na prowizji od rezerwacji.

Bidroom oferuje dostęp do ponad 120,000 hoteli z 128 krajów. Platforma oferuje hotelarzom bezpośrednie rezerwacje bez prowizji na podstawie oryginalnego systemu “najpierw zysk – płatność później” gdzie użytkownicy otrzymują do 25 proc. zniżki na ceny hoteli w porównaniu do stawek konkurencji.