Będą loty do Bośni i Hercegowiny

archiwum Pro-Pak Herzegowina

Firma SeaAir planuje loty do Mostaru z pięciu lotnisk w Polsce. Z Mostaru blisko jest do popularnego w Polsce miejsca pielgrzymkowego – Medjugorje.

I chociaż to Bośnia i Hercegowina będzie miejscem lądowania grup czarterowych z Polski, to na skorzysta na tym także Chorwacja.

Bojan Baketa, dyrektor Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji, podkreślił: “Bośnia i Hercegowina to piękny kraj, ale jestem pewien, że Ci którzy tam przylecą na tydzień, kilka dni spędzą na wycieczkach do Chorwacji. Kibicuję więc tym planom SeaAir, bo to dla nas kolejna szansa na zwiększenie liczby gości z Polski.”

Szef firmy Pro-Pak Herzegowina, właściciel linii SeaAir, Mario Glišić, powiedział: “Na razie nasze samoloty latały z Niemiec do Bośni i Hercegowiny. Obecnie prowadzimy rozmowy w Polsce. Szczegóły tych rozmów będą znane po targach TT Warsaw, ale sądzę, że będziemy latać z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania i Gdańska. Rejsy będą obsługiwać samoloty Boeing 737, mamy takie cztery maszyny. Będziemy oferować siedmiodniowe pakiety pobytowe, ale oczywiście będziemy także sprzedawać wolne miejsca w samolotach, planujemy także przejazdy autokarowe do Bośni i Hercegowiny a także sprzedaż samych miejsc noclegowych. Liczymy, że początkowo magnesem będzie niezwykle popularne w Polsce miejsce pielgrzymkowe – Medjugorje, ale szybko polscy turyści przekonają się do dłuższych pobytów.”