B&B Hotels planuje nowe inwestycje przy centrach handlowych

fot. archiwum B&B Hotels

Sieć B&B Hotels, planuje ekspansję na polskim rynku, koncentrując się na projektach typu mixed-use przy centrach i galeriach handlowych. Firma uczestniczyła w tegorocznych targach centrów handlowych, Shopping Center Forum, po raz drugi w tym roku, aby nawiązać współpracę z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

Po czterech tegorocznych otwarciach w Kielcach, Bytomiu, Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Lubelskim sieć B&B Hotels posiada obecnie w naszym kraju 14 hoteli. Jeden z nich mieści się w Galerii Nowotarskiej, a nowa strategia rozwoju zakłada więcej podobnych inwestycji.

„Chcemy pojawiać się w miejscach atrakcyjnych z punktu widzenia naszych gości, dobrze widocznych w przestrzeni miejskiej. Nadal szukamy możliwości otwierania się w takich lokalizacjach jak centra miast czy okolice ważnych atrakcji turystycznych i ośrodków konferencyjno-targowych, ale dostrzegamy miejsce dla naszych hoteli także przy galeriach i centrach handlowych” – mówi Jakub Bilik, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Podczas jesiennych targów centrów oraz nieruchomości handlowych – SCF Fall 2023 (20-21 września 2023) – hotelowa sieć z segmentu value for money była uczestnikiem wydarzenia zainteresowanym najmem powierzchni w centrach handlowych i w obrębie retail parków. Rozwijała dotychczasowe relacje i prowadziła nowe rozmowy w poszukiwaniu potencjalnych partnerów do współpracy.

„Bierzemy pod uwagę różne opcje współpracy w ramach długoterminowych umów najmu. Możemy wprowadzić się do budynku zlokalizowanego obok centrum handlowego lub na przykład zajmować wyższą kondygnację w obrębie galerii handlowej. Dopuszczamy też konwersję istniejącej, nieskomercjalizowanej części obiektu handlowo-biurowego. W tym celu nawiązaliśmy dialog z branżą retail. Udział w obu tegorocznych edycjach targów Shopping Center Forum bardzo nam to ułatwił. Wierzymy, że odbyte podczas nich spotkania i rozmowy z inwestorami, deweloperami oraz zarządcami parków i galerii handlowych wkrótce przełożą się na kolejne B&B Hotele w naszym portfolio” – dodaje Jakub Bilik.

Hotel w centrum handlowym

Jednocześnie przedstawiciele sieci podkreślają, że hotel w/przy centrum handlowym to korzyści zarówno dla jej operatora, jak i właściciela obiektu handlowego, a także dla najemców oraz gości – tych zainteresowanych noclegiem, jak i usługami galerii.

„Włączenie funkcji hotelowej do oferty centrum handlowego czy retail parku to okazja do uzupełnienia tenant-mix całego obiektu oraz zwiększenia ruchu w lokalach innych najemców, którzy dodatkowo mogą zyskać na istotnym udziale hotelu zajmującego dużą powierzchnię w kosztach wspólnych. Po stronie wynajmującego dodatkowo pojawia się możliwość lepszego wykorzystania potencjału działki, poprawienia rentowności całej inwestycji, a także pozyskania wieloletniego źródła przychodu, gdyż jako B&B Hotels oferujemy umowy na 10-15 lat z opcją przedłużenia. Dla nas to szansa na jeszcze lepszą rozpoznawalność marki i zapewnienie naszym gościom dostępu do szerokiej oferty usług. A to tylko początek długiej listy zalet takiego połączenia sił” – mówi Łukasz Kaleta, dyrektor operacyjny B&B Hotels Polska.