Bardziej ścisła współpraca Emirates i Jetstar

archiwum Emirates

Liczba obsługiwanych wspólnie przez przewoźników połączeń w całym regionie Azji i Pacyfiku wzrośnie do 30, co zapewni klientom Emirates jeszcze większy wybór kierunków i komfort podróży.

Od 26 października pasażerowie Emirates będą mogli podróżować na pokładzie samolotów Jetstar Airways na trasach pomiędzy Melbourne i Ayers Rock (Uluru), Christchurch i Wellington w Nowej Zelandii, a także pomiędzy singapurskim hubem Jetstar i trzema dodatkowymi miastami w południowo-wschodniej Azji: Penang w Malezji, Rangun w Birmie i Medan w Indonezji. Nowe usługi poszerzą wspólną siatkę połączeń Emirates i Jetstar, która obecnie liczy 25 kierunków.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emiratem powiedział: „Poszerzenie współpracy w zakresie porozumienia codeshare z Jetstar jest dla nas niezwykle ważnym momentem, ponieważ nieustannie dążymy do rozwoju siatki połączeń dostępnych dla naszych pasażerów. Siatka Emirates liczy obecnie 145 kierunków, a dzięki partnerstwu z Jetstar zaoferujemy dodatkowe 30 połączeń w regionie Dalekiego Wschodu i Australazji. Rozwój wspólnej siatki Emirates i Jetstar przyniesie również wymierne korzyści dla członków Emirates Skywards, którzy będą mogli wykorzystać swoje mile na jeszcze dalsze podróże, np. na wakacyjny wyjazd do Penang czy na zwiedzanie Nowej Zelandii.”