Autobusowy transport turystyczny po roku pandemii – krajobraz po bitwie [PODCAST #6]

Jak udało się przetrwać ostatnie czternaście miesięcy branży autobusowych przewozów turystycznych w Polsce, dlaczego rząd niechętnie pomaga tej branży, czy jest jeszcze nadzieja na ratunek dla przewoźników autobusowych? O tym i o innych problemach będziemy rozmawiać z Maciejem Sochą, prezesem firmy przewozowej Manifold z Krakowa i prezesem Stowarzyszenia Stektra.

Branża autobusowych przewozów turystycznych jest w Polsce bardzo rozdrobniona – 9 tysięcy autobusów jeździ w 3 tysiącach firm. Nie ma szans, by ta branża się skonsolidowała, nie ma więc możliwości większego nacisku na rządzących. Ci z kolei niechętnie pomagają branży przewozów osobowych, bo nie widzą perspektyw dla niej.

Mimo szalejącej pandemii, 95 proc. klientów przewoźników osobowych, woli oszczędzić 150 zł na autobusie niż zapłacić za sterylizowany autobus. W najbliższym czasie możemy zapomnieć o zakupach nowych autobusów, ale także o zrównoważonym rozwoju transportu osobowego.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast