Autobusem na krokusy do Doliny Chochołowskiej

archiwum ZebraBus

Nowością tegorocznego sezonu krokusowego jest bezpośrednia linia autobusowa z Krakowa do Doliny Chochołowskiej i Kościeliska.

Autobusy odjeżdżają z Krakowa z Terminalu autobusowego Kraków Podgórze SKA o godzinie 9:15 – zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

Połączenia obsługuje przewoźnik ZebraBus.pl.

Bilety można zarezerwować online na stronie internetowej lub kupić w wybranych stacjonarnych punktach. Cena biletu w jedną stronę to 25 złotych, dostępne są również zniżki dla dzieci, seniorów, studentów i grup. Czas przejazdu z Krakowa do Doliny Chochołowskiej to około 2 godziny.

Wyjazd powrotny z Doliny Chochołowskiej jest zaplanowany na godzinę 15:55. Przystanek znajduję się na skrzyżowaniu przy drodze wojewódzkiej. Zatem na podziwianie krokusów mamy prawie 5 godzin.

Tatrzański Park Narodowy przygotował 7 prostych zasad, których turysta powinien przestrzegać podczas wypadu na krokusy:

1. Krokusy podziwiaj i fotografuj ze szlaku turystycznego.

2. Nie wchodź na polany, aby nie zadeptać krokusów.

3. Nie siadaj i nie kładź się w krokusach podczas fotografowania lub pozowania do zdjęć.

4. Nie zrywaj krokusów, pamiątką niech będą zdjęcia.

5. Swoje śmieci zabieraj ze sobą.

6. Korzystaj z toalet w schronisku lub toalet przenośnych przy szlaku.

7. Bądź stróżem krokusów. Jeśli widzisz niewłaściwe zachowania, reaguj!

Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika ZebraBus.pl, powiedział: „Jeden dwunastometrowy autobus zabierze na pokład wygodnie ponad 50 osób. To około 30 samochodów mniej na drodze lub na parkingu. A 30 samochodów jadących za sobą to już ponad 120 metrów długości, więc 10 razy tyle co autobus. Podobnie na korzyść autobusów przemawiają liczby dotyczące emisji spalin. Warto pomyśleć o transporcie publicznym, planując wyjazd w Tatry za krokusami.”