Austria od jutra zamknięta dla turystów

Pitztal w Tyrolu/fot. AG

Wszystkie hotele, stacje narciarskie, kolejki linowe w Austrii będą zamknięte od jutra do końca listopada. Pobyty turystyczne w tym okresie nie będą możliwe.

Rząd Austrii postanowił w sobotę o podjęciu zdecydowanych kroków w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Austrii.

Z obiektów noclegowych można korzystać tylko i wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, do których zaliczają się podróże służbowe. Wszyscy, którzy w momencie wejścia w życie nowych przepisów są na miejscu i korzystają z bazy noclegowej mogą swój pobyt dokończyć.

Obiekty gastronomiczne mogą serwować dania wyłącznie z odbiorem własnym, w godzinach 6-20. Spożywanie posiłków w restauracjach jest zakazane. Wyjątkiem są hotelowe kantyny, w których stołować się mogą zakwaterowani goście. Jedzenie na dowóz może być dostarczane przez całą dobę

Wprowadzony został zakaz korzystania z kolei linowych, gondoli i wyciągów w celach rekreacyjnych. Przepis dotyczy w tym momencie ośrodków narciarskich na Pięciu Tyrolskich Lodowcach (Kaunertal, Pitztal, Sölden, Hintertux i Stubai) oraz w Kitzbühel. Z zakazu wyłączeni są zawodowi sportowcy.

Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe oraz imprezy zostały odwołane.
Wyjątkiem są zawody sportowe z udziałem zawodowych sportowców, które mogą odbywać się bez udziału publiczności.

Wszystkie kina, teatry, sale koncertowe i inne obiekty, w których spędza się czas wolny zostaną zamknięte (wyjątkiem są biblioteki)

Wszystkie sklepy zostają otwarte (1 klient na 10 m²)
Wszystkie usługi uniemożliwiające zachowanie odpowiedniego dystansu pozostaną otwarte (np. fryzjerzy, masażyści itd.)

Środki zapobiegawcze wchodzą w życie o północy we wtorek 3 listopada 2020 i będą obowiązywały co najmniej do 30 listopada 2020.

Ośrodki wypoczynkowe, cała baza hotelowa, instytucje kulturalne oraz koleje linowe, nie licząc wymienionych powyżej wyjątków, pozostaną zamknięte. Pobyty turystyczne w tym okresie nie będą możliwe.