Aquapark w Beszenowej – otwarto największy hotel na Liptowie

fot. archiwum Aquapark Beszenova

W wodnym parku Beszenowa na słowackim Liptowie otwarto nowy, czterogwiazdkowy hotel Akvamarin mogący przyjąć 960 gości. Jest to największy hotel na Liptowie i jednocześnie jeden z największych na Słowacji. Pracę znajdzie tutaj 50 osób.

Inwestorem jest Nodari Giorgadze, który w przeszłości był właścicielem aquaparku w Beszenowej a obecnie jest właścicielem zamku w Orlovom przy Poważskiej Bystrzycy, w którym urządził hotel.
Budowa basenu w Beszenowej rozpoczęła się w 2018 roku. Budowa kosztowała 23 mln euro, o 25 proc. więcej niż początkowo zakładano.

Giorgadze powiedział: „Pandemia, powtarzające się problemy z zaopatrzeniem, dążenie do utrzymania wysokiego poziomu – mieliśmy ambicję zbudować coś, czego nie ma w pobliżu i cieszę się, że się udało.”

Róbert Šmitala, dyrektor ds. hotelowych parków wodnych Bešeňová i Tatralandia, dodał: „To największa inwestycja w Bešeňovej od 2017 roku, kiedy otworzyliśmy pierwszy holistyczny hotel na Słowacji – Galéria Thermal Bešeňová. Budowa podczas pandemii nie była łatwa, ale patrzymy w przyszłość i wierzymy, że dzięki tej nowości turystyka na Liptowie zyskała prawdziwy brylant.”

9-kondygnacyjny kompleks apartamentowy jest bezpośrednio połączony z parkiem wodnym. Dodatkowym atutem jest korytarz, który umożliwia bezpośrednie przejście do zadaszonej hali basenowej bez konieczności wychodzenia z budynku.
Na parterze znajdują się strefy wejściowe z recepcją, lobby barem i restauracją na 190 osób. Na ostatnim piętrze znajduje się podniebny bar z jacuzzi. Budynek składa się z 235 kawalerek i apartamentów odpowiednich dla rodzin z dziećmi.

fot. Marek Hajkovsky

Lenka Smitková, dyrektor hotelu Akvamarin, podkreśliła: „Każdy pokój jest klimatyzowany, ma widok na park wodny i co jest z pewnością największą atrakcją, nasi goście mają do niego wstęp bezpłatny.”

Hotel ma w ofercie własny basen termalny, ale goście będą mieli również do dyspozycji wszystkie atrakcje aquaparku. Dodatkowym bonusem jest możliwość skorzystania z basenu przed i po godzinach zarezerwowanych dla publiczności.

Martin Baran, burmistrz Bešeňovej, zaznaczył: „Dzięki temu hotelowi cała Bešeňová dysponuje łącznie 2500 miejscami noclegowymi dla turystów, z czego 1500 łóżek znajduje się w aquaparku, a we wsi jest jeszcze 1000 łóżek. Chciałbym tylko, żeby czas covid wreszcie minął, żeby turystyka nabrała nowego oddechu i żeby kraj się nie zamykał. Niech ludzie przychodzą do nas na relaks i czują się u nas komfortowo.”

fot. Marek Hajkovsky

Bešeňová jest najczęściej odwiedzaną miejscowością w powiecie Rużomberok. Bešeňová ma roczny dochód około 120 tys. euro z podatku od zakwaterowania, kolejne 120 tys. euro z podatku od nieruchomości płaconego przez przedsiębiorców w gminie.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej REGION LIPTOV, skomentowała: „Wierzę w ponowne otwarcie turystyki i ten hotel może być nadzieją, że nawet w trudnych czasach może powstać coś nowego. Wakacje na Słowacji są bezpieczne i nawet w kraju można stworzyć kawałek nieskażonej egzotyki.”

Hotel Akvamarin Bešeňová zarządzany jest przez Spółkę Tatry Mountain Resorts podobnie jak cały park wodny Bešeňová oraz pozostałe hotele Galeria Thermal**** i Hotel Bešeňová***.

Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts kupiła ośrodek Muttereralm pod Innsbruckiem

Wybierz najlepszy hotel z aquaparkiem i wypocznij z rodziną.