Aquapark Tatralandia bije rekordy powodzenia

archiwum Tatralandii

W minionym roku, aquapark termalny Tatralandia na słowackim Liptowie odwiedziło 40 proc. więcej gości niż w roku 2012.

Niezwyczajne o tej porze plusowe temperatury w grudniu i na początku stycznia, co prawda zmartwiły narciarzy, ale dzięki nim turyści odwiedzający Liptów częściej korzystali z gorących wód aquaparku. W noc sylwestrową w Tatralandii, w Tropikalnym Raju, powitało Nowy Rok ponad tysiąc gości.
Wzrost liczby gości spowodowany był kolejnymi inwestycjami zrealizowanymi w roku ubiegłym – krytą halą z czterema basenami, rozbudowaną części wellness.
Od początku sezonu zimowego Tatrlandię odwiedzają głównie turyści z czterech kierunków: najwięcej oczywiście jest Słowaków (64 proc.), na drugim miejscu są Polacy (16 proc.), potem Czesi (8 proc.) i gości z krajów byłego Związku Radzieckiego. (5 proc.).

Igor Mraz dyrektor aquaparku Tatralandia powiedział: „Nasi goście zapominają, że jest zima, odwiedzają nasze baseny jakby było lato. Wielkim przebojem okazał się Sylwester, na którym goście mogli leniuchować na leżakach bądź brać udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów. Dla wszystkich przygotowany była specjalna kolacja sylwestrowa a goście bawili się do białego rana. Przyjemną niespodzianką jest dla nas fakt, że mimo że śnieg nas tej zimy nie rozpieszcza, to odwiedza nas mnóstwo turystów.