A&O: pierwsze półrocze 2022 dogania wynik z 2019

a&o Berlin Kolumbus / fot. a&o

A&o podsumowało pierwsze półrocze bieżącego roku. Sieć oprócz osiągnięcia wyników prawie takich jak przed pandemią odnotowała również więcej rezerwacji grupowych i rodzinnych.

„Ponad 2500 telefonów dziennie na infolinię rezerwacji, 80-procentowy wzrost liczby odwiedzających stronę aohostels.com w okresie od maja do czerwca oraz średnie obłożenie pokoi około 74 proc. w maju i 85 proc. w czerwcu to wyniki z pierwszego półrocza 2022 roku jednego z najlepszych w historii naszej firmy” – mówi Oliver Winter, dyrektor generalny a&o.

„Liczby przypominają rok 2019. Prawie wyrównaliśmy ówczesne liczby – to doskonałe wyniki i pewny sygnał na drugą połowę roku” – dodaje.

Szczególnie w przypadku rezerwacji grupowych i rodzinnych, a&o odnotowało dwucyfrowy wzrost w porównaniu z 2019 r. Spodziewane przychody w tym roku wyniosą od 140 do 160 mln euro. Pod warunkiem, że pandemia koronawirusa nie wywoła żadnych znaczących ograniczeń nadchodzącej jesieni i zimy.

„Koronawirus nadal będzie nas ograniczać, ale znaleźliśmy również sposoby, aby skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem” – komentuje Winter.

Specjalne środki bezpieczeństwa i higieny zostaną utrzymane, a oferta cyfrowa będzie dalej rozszerzana. Obejmuje ona na przykład samodzielne lub mobilne zameldowanie, cyfrowe zameldowanie na śniadanie lub cyfrowy klucz do pokoju.

a&o stale rozbudowuje zespół

„Zmieniliśmy i dodaliśmy kilka rzeczy, abyśmy byli jako pracodawca jeszcze bardziej atrakcyjni – opinie na ten temat są bardzo pozytywne. Od początku roku podpisaliśmy ponad 400 nowych umów o pracę. Rekrutacja trwa. „Jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o cyfryzację i obsługę gości – logiczne jest, że teraz dostosowujemy również procesy rekrutacyjne do potrzeb kandydatów i branży. Mamy rozwiązania na niedobór personelu i nie myślimy szablonowo” – wyjaśnia Winter.

Sieć a&o nadal rośnie w największych miastach Europy

W Warszawie, Budapeszcie, Kopenhadze, Edynburgu i Rotterdamie a&o od 2020 roku otworzyło jeszcze pięć obiektów, co daje łącznie 40 hosteli w 25 miastach i dziewięciu krajach europejskich. Wysoko na liście ekspansji znajdują się Wielka Brytania, Włochy, Benelux oraz region DACH. Ponadto firma ma na oku Irlandię i Francję, a także Rzym czy Ateny.

Hostele a&o oferują noclegi w Niemczech za 9 euro