Anna Krupka nowym sekretarzem stanu odpowiedzialnym za turystykę

facebook

Dzisiaj premier Morawiecki powołał Annę Krupkę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zastąpi ona Jarosławia Stawiarskiego i w zakresie jej obowiązków będzie nadzór nad departamentem turystyki.

Anna Krupka, rocznik 1981, od urodzenia związana z Mazowszem. Socjolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów współtworzyła ośrodek analityczny Warsztaty Analiz Socjologicznych, zespół studentów i absolwentów szkół wyższych działających na rzecz dobra wspólnego.

Od ponad 8 lat związana z Prawem i Sprawiedliwością. Jest członkiem Rady Politycznej partii. Pracuje w biurze krajowym Prawa i Sprawiedliwości, gdzie uczestniczy w kształtowaniu jego polityki informacyjnej i współpracuje z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Redaktor naczelna oficjalnego serwisu internetowego partii.
Współautorka programu “Prawo i Sprawiedliwość. Szansa dla młodych”. Uczestniczyła w pracach nad programem PiS “Nowoczesna, solidarna, bezpieczna Polska”.

Od marca 2017 roku Przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, gdzie jako poseł aktywnie angażowała się w działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej. Za tę dziedzinę będzie odpowiedzialna również, jako Sekretarz Stanu w MSiT. Ponadto minister Witold Bańka powierzył jej kwestie dotyczące dalszego wzmacniania konkurencyjności polskiej oferty turystycznej, w szczególności koordynację i wdrażanie projektu Polskie Marki Turystyczne, którego głównym celem ma być ukonstytuowanie tzw. regionów turystycznych.