Aneta Wodyk prezeską zarządu PHH Hotele

Rada Nadzorcza spółki PHH Hotele, należącej do Grupy Kapitałowej Polski Holding Hotelowy, powierzyła funkcję prezeski zarządu Anecie Wodyk. Ostatnio związana była z Polskim Holdingiem Nieruchomości, gdzie odpowiadała za projekty hotelowe.
Aneta Wodyk jest absolwentką Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł Executive Master of Business Administration (MBA). Ukończyła studia na kierunku Turystyki i Rekreacji o specjalności Hotelarstwo i Gastronomia. Posiada 27 lat doświadczenia w branży hotelarskiej. Swoją przygodę w branży hotelarskiej zaczęła od pracy na stanowisku recepcjonistki, aż po kolejne awanse, które doprowadziły ją do stanowiska dyrektora hoteli.
Doświadczenie zawodowe zdobywała przy budowie i organizacji pierwszego w Polsce Centrum Konferencyjnego Falenty. Zaangażowana była także w projekty hotelowe niezależnych hoteli w Polsce m. in. Hotelu Król Kazimierz i Warsaw Plaza Hotel. W 2014 roku rozpoczęła generalny remont Centrum Konferencyjnego Falenty, przeprowadzając go także przez cały proces rebrandingu.
Równolegle piastowała stanowisko dyrektora generalnego czterogwiazdkowego hotelu Warsaw Plaza Hotel. 0d 2015 do 2019 roku była członkiem Rady Nadzorczej w spółce CFI HOLDING S.A. posiadającej w swoim portfolio kilka hoteli w Polsce. Ostatnio, od kwietnia 2021 do marca 2023 r., związana z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A., gdzie odpowiadała za projekty hotelowe i nadzór operacyjny m. in. nad działalnością Regent Warsaw Hotel.
PHH Hotele to jedna ze spółek należących do Grupy PHH. Spółka posiada 12 hoteli i obiektów zlokalizowanych w miastach Polski, takich jak Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław czy Szczecin. Obiekty należące do spółki poza pokojami noclegowymi oferują również usługi gastronomiczne oraz konferencyjne. Do spółki należą również zabytkowe hotele takie jak np. Hotel Royal w Krakowie.
POWIĄZANE WPISY
7 sierpnia 2026
Mercure otwiera nowy hotel w Rumunii
Grupa Mercure Hotels & Resorts otworzyła hotel Mercure Oradea w Rumunii. Nowy obiekt…
0 Komentarzy2 Minuty
7 sierpnia 2026
Przemysław Wieczorek nowym prezesem Puro Hotels
Puro Hotels ma nowego prezesa. Z początkiem sierpnia stanowisko objął Przemysław…
0 Komentarzy2 Minuty
5 sierpnia 2026
Badanie a&o Hostels: rosnące koszty zmieniają wakacyjne wybory Europejczyków
Europejczycy nie rezygnują z podróżowania, choć coraz uważniej planują wyjazdy. Wybierają…
0 Komentarzy4 Minuty
4 sierpnia 2026
Radisson stawia na AI. Hotele sieci można wyszukać przez ChatGPT
Zamiast przeszukiwać kolejne oferty i wybierać filtry, wystarczy opisać planowany wyjazd.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 lipca 2026
Accor zakończył pierwsze półrocze 2026 z przychodami na poziomie 2,76 mld euro
Wojna na Bliskim Wschodzie nie zatrzymała wzrostu wyników Accor. Grupa zakończyła…
0 Komentarzy4 Minuty
27 lipca 2026
Roboty coraz śmielej wchodzą do hoteli. AI usprawnia pracę personelu
Sztuczna inteligencja z każdą chwilą zmienia hotelarstwo. Roboty przejmują powtarzalne…
0 Komentarzy4 Minuty
21 lipca 2026
Większość Polaków nie odpoczywa na urlopie. Winny jest „bagaż mentalny”
Mimo wyczekiwanego urlopu wielu Polaków nie wraca z wakacji w pełni zregenerowanych. Jak…
0 Komentarzy5 Minuty
20 lipca 2026
A&o zmniejszyło emisję CO₂ na nocleg do 3,58 kg
A&o Hostels opublikowało Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2025 rok. Sieć hosteli…
0 Komentarzy4 Minuty
20 lipca 2026
Cypr z drugim najlepszym półroczem przyjazdów w historii
Statystyki przyjazdowe na Cypr wracają do poziomów z ubiegłego roku. To drugi najlepszy…
0 Komentarzy1 Minuty










