Amadeus nawiązuje ścisłą współpracę z liniami Ryanair

Dzięki zawartej umowie użytkownicy systemu Amadeus nie będą musieli uiszczać żadnych dodatkowych opłat podczas rezerwacji usług linii lotniczej, mając jednocześnie dostęp do tych samych taryf, które znajdują się w innych kanałach dystrybucyjnych przewoźnika, w tym na jego stronie internetowej.

Linie lotnicze Ryanair i firma Amadeus poinformowały dziś o zawarciu umowy dystrybucyjnej, która zapewni użytkownikom systemu Amadeus dostęp do szerokiego zakresu taryf lotniczych i pełnej oferty usług dodatkowych przewoźnika za pośrednictwem innowacyjnej technologii light ticketing. Porozumienie obejmuje również nowe taryfy Business Plus stworzone przez przewoźnika z myślą o potrzebach korporacji i osób podróżujących służbowo. W pakietach tych uwzględniono takie elementy jak: elastyczna modyfikacja biletu, 20-kilogramowy limit bagażu, ekspresowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz wybór miejsc premium.

Michael O’Leary, przes zarządu Ryanair, powiedział: „Cieszymy się z partnerstwa z firmą Amadeus, która dostarcza technologię zapewniającą nam duże możliwości dotarcia do klientów biznesowych i korporacyjnych. Obsługując ponad 27 proc. naszych klientów podróżujących służbowo, kontynuujemy nasze wysiłki, których celem jest udoskonalenie najlepszych usług dla biznesu w Europie dzięki niższym taryfom, większej punktualności lotów i dostosowanym usługom w ramach taryfy Business Plus. Dla osób podróżujących służbowo, korporacji i firm TMC podpisana dziś umowa oznacza większy dostęp do naszych niskich taryf lotniczych i największej europejskiej sieci połączeń”

Z kolei Holger Taubmann, SVP Distribution, Amadeus dodał: „Ryanair jest jedną z najpopularniejszych na świecie niskokosztowych linii lotniczych, dlatego jesteśmy zachwyceni, że przewoźnik dostrzegł wartość współpracy z Amadeus przy rozszerzaniu swojego zasięgu, wydajności i możliwości w zakresie merchandisingu. Nasza technologia umożliwi biurom podróży dokonywanie rezerwacji usług przewoźnika w łatwy i bezproblemowy sposób. Dla użytkowników systemu Amadeus zawarta umowa jest wyrazem naszego zaangażowania w innowacyjność, której celem jest udostępnienie naszym klientom jak najbogatszej oferty lotniczej.”