Airbusy Emirates latają do kolejnych trzech miast

archiwum Emirates

San Francisco, Houston oraz Mediolan, to kolejne porty lotnicze, do których Emirates skierowały samoloty Airbus 380. 1 grudnia samolot A380 w barwach Emirates wylądował w San Francisco, które dołączyło do siatki połączeń Emirates w 2008 roku. Drugim miastem, do którego zaczyna latać Airbus, to Mediolan, słynący z drużyny piłkarskiej AC Milan, której sponsorem od 2007 roku są właśnie linie lotnicze Emirates. Od 2000 r., kiedy odbył się pierwszy lot samolotu Emirates do tego miasta, przewoźnik obsłużył na tej trasie 3,1 mln pasażerów – 38 razy więcej, niż zdoła pomieścić stadion San Siro.
Z kolei połączenie do Houston w stanie Teksasm Emirates otworzyły w 2007 r. i od tamtej pory przewiozły na tej trasie ponad 1,2 mln osób.
Uwzględniając powyższe otwarcia, Airbus A380 będzie obsługiwać w sumie 33 miasta w siatce połączeń linii Emirates, od Auckland na wschodzie po Los Angeles na zachodzie.

Hubert Frach, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations West, powiedział: “Flota A380 linii Emirates liczy obecnie 55 maszyn, co stanowi jedną trzecią wszystkich A380 operujących na całym świecie. Uruchomienie trzech nowych połączeń obsługiwanych przez A380 w ciągu trzech dni to duże wyzwanie. Wymagało to od nas dokładnych planów, koordynacji między poszczególnymi oddziałami firmy, przygotowania lotnisk, a przede wszystkim odwagi. Niewielu byłoby w stanie uruchomić trzy nowe połączenia jednocześnie – ale właśnie takie wyzwania zespół Emirates lubi najbardziej. Chodzi w końcu o zadowolenie naszych pasażerów, którzy z niecierpliwością czekają na otwarcie nowych połączeń A380, co możemy stwierdzić na podstawie dotychczasowego zainteresowania lotami tych samolotów na wszystkich naszych trasach.”