Airbus Corporate Jets: będą nowe kabiny w ACJ320neo

archiwum Airbusa

Nowa koncepcja skupia się również na stworzeniu bardziej atrakcyjnego otoczenia, które jest cichsze, a zarazem lepiej dostosowane do odtwarzania obrazu i dźwięku w warunkach „kina domowego”.

Projekt o nazwie Melody charakteryzuje się opływowymi liniami inspirowanymi naturą, na przykład górzystym horyzontem, szeroko rozlanymi rzekami, pustynnymi diunami. Linie te są widoczne zarówno w głównym korytarzu prowadzącym przez kabinę, jak i na zakrzywionych ścianach w poszczególnych strefach.

Szef działu kreatywno-koncepcyjnego Airbus Corporate Jets, Sylvain Mariat, z biegiem lat odbył z klientami wiele dyskusji – w hotelach, domach i biurach – aby poznać cenione przez nich wartości, takie jak relaks płynący z obcowania z naturą oraz ciche i komfortowe otoczenie. Mariat połączył te wartości z przyszłościowym podejściem, aby stworzyć kabinę Melody dla nowych samolotów, takich jak ACJ320neo, którego dostawy rozpoczną się pod koniec 2018 roku.
Projekt korzysta też z nowych technologii, takich jak lekkie włókno węglowe w stołach i szafach oraz uproszczenie okablowania poprzez szersze wykorzystanie łączności Wi-Fi, dzięki czemu kabina jest lżejsza, co zwiększa zasięg samolotu.