Airberlin rozszerza ofertę letnią

archiwum Airberlin

Częstotliwość lotów do najpopularniejszych kierunków wzrośnie o kilkanaście procent.

Drugi co do wielkości niemiecki przewoźnik lotniczy planuje na lato powiększenie siatki połączeń.

Detlef Altmann, wiceprezes ds. usług turystycznych powiedział: „Loty turystyczne są ważnym filarem naszego modelu biznesowego i staramy się ten filar coraz bardziej ulepszać. Dlatego w naszym portfolio zamieściliśmy Larnakę i Maltę i zwiększymy częstotliwość letnich lotów zwłaszcza do Grecji i na Wyspy Kanaryjskie. Liczba planowanych lotów do Grecji wzrośnie w porównaniu do roku 2013 o 11 proc., do 172 lotów tygodniowo. Częstotliwość lotów na Wyspy Kanaryjskie wzrośnie o 12 proc., do 73 tygodniowo.”
Latem Airberlin będzie oferował siedem dodatkowych lotów tygodniowo do Heraklionu na Krecie, o trzy więcej. Na Sntorini samoloty firmy będą latać siedem razy w tygodniu a na Kos – 21 razy tygodniowo. W nowym rozkładzie lotów jest po jednym dodatkowym locie w tygodniu do Chanii, Kalamaty, na Lesbos, Mykonos, Rodos, Samos i Zakyntos.
Zwiększona zostanie również liczba lotów tygodniowych na Lanzarote – do 13, na Grana Canarię – do 16 i na Teneryfę – do 25 oraz Fuerteventurę – do 18.
Po raz pierwszy Airberlin zaoferuje cotygodniowe loty z Dusseldorfu na Korsykę oraz kilka lotów do Madrytu. Nowością będą także połączenia z Wiednia do Madrytu, na Maltę i do Larnaki