Air Seychelles odkłada uruchomienie połączenia z Warszawy. Powód? Sytuacja epidemiczna

“Z uwagi na rosnące zagrożenie spowodowane nowym wariantem Omicron, zwłaszcza w krajach afrykańskich, linie lotnicze Air Seychelles podjęły decyzję o zmianie terminu inauguracji rejsów z Polski” – dowiadujemy się z komunikatu rozesłanego przez przewoźnika.

Jeszcze podczas listopadowego spotkania zorganizowanego w Warszawie przedstawiciel Air Seychelles zapewniał, że połączenie planowane na połowę stycznia 2022 zostanie uruchomione zgodnie z planem i to pomimo faktu, iż na początku listopada przewoźnik podjął decyzję o uruchomieniu procedury niewypłacalności. Połączenie pojawiło się nawet w systemach rezerwacyjnych. Dziś wiemy jednak, że plany te odsunięto w czasie.

Air Seychelles, jednak poleci z Warszawy – ochrona przed wierzycielami nie pogrzebała planów

“Dalsze informacje dotyczące lotów z Polski przekażemy Państwu wkrótce. W imieniu linii Air Seychelles przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane zaistniałą sytuacją” – napisało przedstawicielstwo Air Seychelles w Polsce.

“Wariant Omicron, który rozprzestrzenia się w krajach afrykańskich, wprawia w niepokój cały świat i wywołuje atmosferę braku stabilności na rynkach turystycznych i wśród podróżnych. Z tego powodu Air Seychelles nie może uruchomić połączenia z Polski w styczniu 2022” – napisał Charles Johnson, COO Air Seychelles.

Z komunikatu wynika, że plany otwarcia połączenia przesunięto na lato 2022. Nowa siatka połączeń ma zostać wkrótce opublikowana przez przewoźnika.

Air Seychelles uruchamiają bezpośrednie połączenie z Warszawy na Seszele