Air France – prezenty dla pasażerów

archiwum Air France

Osobisty zestaw drobiazgów podróżnych w oryginalnych, designerskich kosmetyczkach otrzymamy bezpłatnie, podróżując na trasach międzykontynentalnych w klasach Premium Economy, Biznes oraz w Klasie Pierwszej samolotami Air France.

W skład pakietu zazwyczaj wchodzą podstawowe mini kosmetyki renomowanych marek, grzebień, łyżka do butów, zatyczki do uszu, chusteczki odświeżające, maska na oczy, czasem dodatkowo kapcie, piżama, pokrowiec na ubranie/buty, długopis i inne drobiazgi. Zestawy są zróżnicowane od klasy, którą podróżujemy – im wyższa klasa – tym zasobniejszy zestaw i droższe kosmetyki. Linia zleca design u projektantów i wprowadza kolejny, unikalny model zazwyczaj dwa razy do roku. W kabinach Biznes i Premium dalekich lotów Air France właśnie pojawiły się nowe wersje zestawów podróżnych na sezon zima-wiosna 2018.

Zestaw w Klasie Biznes Air France – zima/wiosna 2018

Limitowana seria jest dostępna tej zimy i wiosny (do czerwca) w Klasie Biznes Air France na lotach dalekiego zasięgu. Nowe zestawy – kosmetyczki wykonane z miękkiej tłoczonej tkaniny w „barkowym” stylu występują w czterech żywych kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. W skład zestawu wchodzą kosmetyki firmy Clarins (krem nawilżający oraz balsam do ust), pasta do zębów, maska na oczy do snu, zatyczki do uszu oraz długopis, chusteczki odświeżające i saszetka z wykałaczkami. Przydatne akcesoria podróżne zawarte w zestawie takie jak szczoteczka do zębów, łyżka do butów oraz grzebień wykonano z biodegradowalnej skrobi kukurydzianej.

Zestaw w Klasie Premium Air France – zima 2018

Nowe zestawy rozdawane aktualnie (zima-wiosna 2018) pasażerom w Klasie Economy Premium na trasach międzykontynentalnych mają nowoczesny, geometryczny kształt i proste zdobienia. Występują w dwóch kolorach – żółtym i pomarańczowym. Kosmetyczki wykonano z oryginalnego w dotyku materiału, którego od dawna używają renomowani projektanci mody, doceniając jego miękkość i wygodę. W skład zestawu wchodzą pasta i szczoteczka do zębów, maska na oczy do snu, zatyczki do uszu, ochraniacze na słuchawki i para skarpetek.

Markowe kosmetyki

Jak na francuską firmę przystało Air France dba, aby gościom najbardziej komfortowych kabin (Klasa Biznes i Klasa Pierwsza) nie zabrakło w trakcie podróży kosmetyków, które w wersji „mini” są do dyspozycji zarówno w zestawach podróżnych w samolocie (kremy, balsamy do ust), jak i w salonikach na lotnisku. Na klientów Klasy Biznes czekają bezpłatne kosmetyki i zabiegi od marki Clarins w salonikach Air France (w terminalach 2K, 2L i 2M) paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle’a, w salonie Air France w terminalu 1 w Nowym Jorku oraz poczekalni Sky Team na lotnisku London-Heathrow. W oczekiwaniu na kolejny lot można skorzystać np. z zabiegów na twarz w wersji „dla niej” i „dla niego”.

Natomiast pasażerom swoich najdroższych i najbardziej ekskluzywnych kabin – Klasy Pierwszej La Premiere – Air France oferuje kosmetyki Carita, od firmy, z którą linia jest związana od roku. W kosmetyki luksusowej francuskiej marki wyposażono lotniskowy salon-poczekalnię La Premiere – dedykowaną gościom Klasy Pierwszej (na paryskim lotnisku Charles’a de Gaulle’a), która oferuje zabiegi upiększające. Kosmetyki takie jak mleczko de demakijażu i balsam nawilżający są dostępne przez cały lot w pokładowych toaletach Klasy Pierwszej. Pasażerowie otrzymują też cały komplet mini-kosmetyków Carita (różne rodzaje kremów i balsamów) w ramach swojego indywidualnego zestawu podróżnego, w kabinach La Premiere w samolocie.

Zestawy dla dzieci

Specjalne zestawy, z nieco inną zawartością linia przygotowała też dla niemowląt i starszych dzieci. Na lotach międzykontynentalnych Air France dzieci otrzymują cały zestaw drobnych zabawek, kolorowanek i gier niezależnie od klasy lotu. Dodatkowo pasażerowie podróżujący z dziećmi poniżej 2 roku życia w Klasie Pierwszej (La Première), Biznes oraz Premium Economy na lotach międzykontynentalnych otrzymują na pokładzie zestawy podróżne w praktycznej kosmetyczce, które zawierają między innymi śliniak, pieluchy, chusteczki Nivea, łyżeczkę do karmienia i inne przydatne akcesoria.