Air France – prawie 200 kierunków w letnim rozkładzie lotów

W rozpoczynającym się okresie, francuska linia planuje zaoferować swoim klientom loty do 196 miast na 5 kontynentach, w tym kilka nowych tras, między innymi: Quebec City (Kanada), Zakynthos (Grecja) oraz Tirana (Albania). Pula oferowanych do sprzedaży miejsc ma osiągnąć średnio 90 procent oferty przewoźnika przed kryzysem wywołanym przez pandemię.
Ameryka Północna
W sezonie wiosna-lato 2022 przewoźnik odda do dyspozycji pasażerów blisko 200 lotów tygodniowo do 14 miast w USA, czyli o 20 procent więcej niż latem 2019 roku. Air France zaoferuje między innymi 7 lotów dziennie do Nowego Jorku z wylotem ze swoich dwóch paryskich lotnisk – Paryż Charles de Gaulle oraz Paryż Orly. Ponadto, we współpracy z liniami Delta, zostanie uruchomiona ekskluzywna usługa „shuttle” – dostępna między lotniskiem Paryż-Charles de Gaulle, a lotniskiem JFK w Nowym Jorku. Będzie to oferta 8 lotów dziennie, które mają startować regularnie co godzinę (maksymalnie do 2 godzin) od czerwca b.r.
Kolejną nowością w letnim rozkładzie jest wznowione połączenie do Dallas w Teksasie, z pięcioma lotami tygodniowo. Ponadto, Air France zaoferuje kolejny raz sezonową trasę z Paryża (CDG) do Denver (Kolorado). Z trzech rejsów dziennie do Denver będzie można korzystać od 4 maja 2022.
Zgodnie w wcześniejszą zapowiedzią, Air France wzmocni swoją ofertę lotów do Kanady. 17 maja przewoźnik zainauguruje trasę z Paryża (CDG) do Quebec City, dzięki czemu łączne oferowanie na trasach do Kanady będzie większe o 25 procent w porównaniu z rozkładem sprzed pandemii. Tego lata linia stanie się europejskim liderem pod względem liczby miejsc na lotach między Europą a Kanadą.
Afryka
Air France powraca do poziomu aktywności sprzed pandemii również w Afryce. Na wybranych trasach zostanie zwiększona częstotliwość lotów, a dwie z sezonowych tras – na Zanzibar (Tanzania) i do Bandżul (Gambia) – pozostaną w rozkładzie również w sezonie letnim.
Azja
Siatka połączeń w Azji zostanie utrzymana prawie w całości, choć zmniejszy się liczba lotów. Wyjątkiem są Indie, gdzie planowy jest wzrost częstotliwości połączeń do Delhi, Bombaju, Bangaluru i Chennai (Madras), w odpowiedzi na ponowne otwarciu kraju na zagranicznych gości, od 27 marca 2022 roku.
Nowości w Europie
W rozpoczynającym się sezonie, Air France uruchomi 23 sezonowe tras z Paryża (lotnisko CDG), wśród których są trzy nowości:
– Zakynthos (Grecja) – 2 loty tygodniowo od 9 lipca,
– Tirana (Albania) – 2 loty tygodniowo od 9 lipca oraz
– Teneryfa (Hiszpania) – kontynuacja połączenia zainaugurowanego w sezonie zimowym.
Z lotniska Paryż-Orly, latem pasażerowie będą mogli polecieć na kilku nowych trasach, m.in. do Algieru (pod warunkiem ponownego otwarcia kraju) i Tunisu (1 lot dziennie od 29 maja b.r.). Planowane jest też zwiększenie liczny połączeń na Ibizę i Majorkę (Hiszpania) oraz do Bari (Włochy), które są w rozkładzie od 2021 roku. Air France zaoferuje także 47 tras sezonowych, z wylotem z lotnisk regionalnych na terenie Francji, takich jak Nicea, Marsylia, czy Lyon.
Loty z/do Polski
W sezonie wiosna-lato 2022 Air France zaoferuje do 27 lotów tygodniowo między Warszawą, a Paryżem. Niektóre z rejsów będą obsługiwane najnowszym samolotem we flocie francuskiej linii – Airbusem A220-300.
Od tego tygodnia powróciło też połączenie z Krakowem. Początkowo loty Kraków-Paryż będą oferowane raz w tygodniu, docelowo podróżni na tej trasie będą mogli skorzystać z czterech lotów tygodniowo.
POWIĄZANE WPISY
3 sierpnia 2026
W salonikach Kolportera zaplanujesz podróż i kupisz bilety na letnie wydarzenia
Przygotowanie wakacyjnego wyjazdu nie musi ograniczać się do internetowych wyszukiwarek.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 lipca 2026
Kultury czterech kontynentów spotkały się w Grodzisku Mazowieckim
Przez pięć dni Grodzisk Mazowiecki gościł artystów reprezentujących cztery kontynenty…
0 Komentarzy2 Minuty
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla rozbudowy Lotniska Chopina. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych…
0 Komentarzy2 Minuty










