Air France połączy Paryż z Chennai w Indiach

Airbus w barwach Air France
Airbus w barwach Air France/fot. archiwum Air France

To czwarte miasto w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, ofercie francuskiej linii. Loty do Chennai będą odbywały się 3 razy w tygodniu przez paryskie lotnisko Charlesa de Gaullea od 14 czerwca.

Od 14 czerwca b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Chennai. Chennai jest czwartą destynacją w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się trzy razy w tygodniu samolotem Boeing 787-900 „Dreamliner”, który zabiera na pokład 279 pasażerów. W sezonie letnim 2020 Air France będzie oferował łącznie 24 loty tygodniowo do wspomnianych czterech miast w Indiach.

Dogodny rozkład lotów

Nowe połączenie będzie odbywało się według następującego rozkładu: wylot z Paryża (rejs AF108) o godzinie 10:10 i przylot do Chennai o godzinie 23:30. Lot powrotny (rejs AF107) z Chennai zaplanowany jest na godzinę 01:05 w nocy, z lądowaniem w Paryżu o 08:00 tego samego dnia. W sezonie letnim Air France poleci do Chennai 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki.