Air France KLM – nowe trasy na wiosnę, w tym Gdańsk- Amsterdam

archiwum Air France

Linie lotnicze KLM zapowiedziały w sezonie wiosenno-letnim 2017 regularne loty do Grazu, Londynu Porto oraz Malagi. Sezonowo latem KLM będzie też latał do Splitu, Cagliari i Katanii. Natomiast linie Air France wystartują do Marakeszu oraz Porto. KLM rozpocznie od 15 maja loty z Gdańska do Amsterdamu.

Pieter Elbers – prezes i dyrektor zarządzający KLM, powiedział: “Pragniemy zaoferować naszym klientom bezpośrednie loty z Amsterdamu do jeszcze większej liczby miast do wyboru. Dzięki rozbudowie siatki połączeń w Europie o nowe trasy, tego lata KLM odda do dyspozycji podróżnych ponad 700 tysięcy dodatkowych miejsc w samolotach w porównaniu z sezonem lato 2016. Pasażerowie KLM będą mogli polecieć już do 82 miast w Europie.”

Wiosną i latem 2017 podróżni będą mogli dolecieć samolotami Air France i KLM do kolejnych 7 miast w Europie. Będą to Gdańsk, Graz (Austria), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), Split (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia), Katania (Włochy – Sycylia). Dodatkowo KLM będzie teraz latał na 2 lotniska w Londynie – Heathrow oraz London City.
Początkowo sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, samolot KLM będzie startował z lotniska w Amsterdamie o godzinie 11:45, aby wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 13:30. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Gdańska o godzinie 14:05 i przylot do Amsterdamu o 16:00. Od 21 maja 2017 KLM będzie już oferował codzienne połączenia (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie, dodając lot w niedzielę: Amsterdam-Gdańsk: 09:25-11:10 i powrotny Gdańsk-Amsterdam: 11:45-13:40.*
Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper maszyną Embraer 190 ze 100 miejscami na pokładzie (20 w Klasie Biznes i 80 w Klasie Ekonomicznej).

Do tej pory KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, z Warszawy, a od niedawna (od maja 2015) również z Krakowa. Łącznie z Gdańskiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie wynosiła 42 loty tygodniowo.