Air France KLM – 74 loty loty tygodniowo z Polski

archiwum KLM Air France

Od połowy maja podróżni z Poslki będą mieli do dyspozycji 74 loty tygodniowo do Amsterdamu i Paryża, a wyloty będą możliwe z 4 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska i Katowic.

Linie Air France KLM będą kontynuować inwestycje w produkt i flotę, która wraz z końcem sezonu letniego 2017 będzie liczyła już 13 nowych maszyn Boeing 787 „Dreamliner”.

W najnowszym rozkładzie Air France KLM, w porównaniu do lata 2016 przybywa rekordowa liczba aż 53 nowych tras, a całkowita liczba oferowanych miejsc rośnie o blisko 3 proc..
Ważną informacją dla polskiego rynku jest fakt, że w tym sezonie ekspansja Grupy Air France KLM dotyczy w dużym stopniu Polski. Polska w centrum uwagi
Jeszcze nigdy liczba lotów Air France KLM z/do Polski nie była tak duża. Przez dziesięciolecia jedynym miastem z regularnym połączeniem Air France KLM do Amsterdamu i Paryża była Warszawa (w sezonie letnim do 21 lotów KLM tygodniowo do Amsterdamu i do 27 lotów Air France do Paryża).

Wiosną 2015 KLM rozpoczął loty między Amsterdamem i Krakowem i od tego momentu linie zaczęły dostrzegać w polskim rynku coraz większy potencjał. Wraz z rosnącą popularnością Krakowa wśród zagranicznych turystów liczba lotów stopniowo zwiększała się, aby osiągnąć w najbliższym sezonie wiosenno-letnim aż 16 rejsów tygodniowo, przy czym w poniedziałki i środy linia będzie oferowała już trzy loty dziennie.
Od 15 maja do rozkładu KLM wchodzi Gdańsk – początkowo sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, a następnie już z codziennym połączeniem do Amsterdamu, natomiast niskokosztowa spółka należąca do Air France KLM – linie Transavia rozpoczynają loty między Amsterdamem a Katowicami. Regularne połączenie trzy razy w tygodniu startuje 9 maja.
W obecnym sezonie nowe trasy i zwiększona częstotliwość lotów rozbudowuje ofertę Grupy Air France KLM do/z Polski do 74 lotów tygodniowo.

9 nowych tras międzykontynentalnych przez Paryż i Amsterdam
Wiosną i latem 2017 linie Air France KLM zaoferują swoim podróżnym 9 nowych kierunków (w porównaniu z sezonem lato 2016) na 4 kontynentach. Są wśród nich 3 nowe trasy Air France przez Paryż: Accra (Ghana), Kapsztad (Południowa Afryka) oraz wznowiony lot do Cancun (Meksyk). Natomiast KLM startuje z 6 nowymi kierunkami (loty przez lotnisko Amsterdam-Schiphol): Cartagena (Kolumbia), Freetown (Sierra Leone), Minneapolis (Stany Zjednoczone), Monrovia (Liberia), Teheran (Iran) oraz Windhoek (Namibia).

Nowości w Europie
W odpowiedzi na rosnący popyt, szczególnie w okresie letnim, oferta Grupy Air France KLM wzbogaci się o 25 nowych tras w Europie. Część z nich to atrakcyjne, turystyczne destynacje, do których teraz pasażerowie z Polski mogą dolecieć w wygodny sposób – z jedną przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu. Od tego sezonu z Air France (przez Paryż) polecimy do: Agadiru i Marrakeszu (Maroko), Mediolanu (lotnisko Malpensa, Włochy), Palma de Mallorca (Majorka, Hiszpania) oraz do Porto (Portugalia). Natomiast 10 nowych kierunków w siatce KLM to: Cagliari i Katania (Italy), Dublin (Irlandia), Mediolanu (lotnisko Malpensa, Włochy), Gdańsk, Graz (Austria), Londyn (lotnisko London-City, Wielka Brytania), Malaga (Hiszpania), Porto (Portugalia) oraz Split (Chorwacja).
Ponadto przybędzie 10 połączeń regionalnych z wielu miast na terenie Francji do popularnych miast w Europie, które zaoferuje linia-córka HOP! Air France oraz 19 nowych europejskich kierunków od niskokosztowej Transavii, w tym 3 loty tygodniowo między Amsterdamem a Katowicami (od 9 maja b.r.)

Jean-Marc Janaillac – prezes Grupy Air France KLM, powiedział: “Na nadchodzący sezon letni zmobilizowaliśmy wszystkie siły naszej Grupy, aby możliwie najlepiej wykorzystać wzrost globalnego rynku transportu lotniczego. Otwieramy rekordową dla Grupy Air France KLM liczbę 53 nowych tras, aby stworzyć naszym klientom jeszcze więcej opcji do wyboru.”

Zmiany we flocie i usprawnienia produktowe
Linie Air France KLM systematycznie wymieniają flotę i udoskonalają oferowane produkty, aby spełniać najwyższe światowe standardy. W najbliższym czasie flotę Grupy zasilą kolejne 4 maszyny Boeing 787 „Dreamliner”, a w kabiny pasażerskie w całej dalekodystansowej flocie przewoźnika będą poddawane dalszej modernizacji.
Pod koniec sezonu letniego 2017 Grupa będzie miała w eksploatacji 13 samolotów typu Boeing B787 „Dreamliner”. 10 Dreamlinerów należących do KLM będzie obsługiwała 18 tras: Kapsztad (Południowa Afryka), Rio de Janeiro (Brazylia), Vancouver, Calgary i Toronto (Kanada), Chengdu, Pekin, Hangzhou, Szanghaj i Xiamen (Chiny), Bogota i Cartagena (Kolumbia), Atlanta, Nowy Jork, Salt Lake City i San Francisco (Stany Zjednoczone), Delhi (Indie) oraz Osaka (Japonia). Natomiast 3 Dreamlinery należące do Air France będą latały na 4 trasach dalekiego zasięgu: Kair (Egipt), Montreal (Kanada) oraz Abidjan (Wybrzeże Kości Słoniowej) jako kontynuacja lotu do Bamako (Mali).