Air China połączy Pekin z Frankfurtem

Linie lotnicze Air China ogłosiły rozpoczęcie lotów na nowej trasie Air China Easy Way Pekin-Frankfurt od 22 maja przy współpracy z portami lotniczymi w Pekinie i Frankfurcie.

Pierwsza ekspresowa międzynarodowa trasa linii Air China łącząca Chiny z Europą ma na celu wsparcie przemiany Pekinu i Frankfurtu w duże, międzynarodowe węzły lotnicze oraz promocję rozwoju region Pekin-Tianjin-Hebei.

Jak podała PAP, 22 września 2016 roku linie Air China podpisały protokół ustaleń z portami lotniczymi w Pekinie i Frankfurcie w celu poprawy połączeń między Chinami a Europą oraz zmniejszenia czasu transferu pasażerów w trakcie lotów z przesiadkami w Pekinie i Frankfurcie. Pasażerowie, którzy skorzystają z nowej linii Air China Easy Way Pekin-Frankfurt będą mieli do dyspozycji szereg nowych usług, jak na przykład specjalne stanowiska odprawy, wyjścia i pasy bagażowe, co sprawi, że podróże będą wygodniejsze i bezproblemowe.

Trasa Air China Easy Way Pekin-Frankfurt została uruchomiona po raz pierwszy w roku 1989 i obejmuje dwa bezpośrednie połączenia dziennie. Trasę obsługują samoloty Boeing 747-8 i Boeing 777-300, najnowocześniejsze szeroko kadłubowe modele w posiadaniu linii Air China. W 2011 porty lotnicze w Pekinie i Frankfurcie ogłoszono lotniskami siostrzanymi i od tego czasu oba węzły prowadzą bliską współpracę.
Projekt zrealizowany przez trzech ważnych graczy na rynku lotniczym jest nowym pomysłem na współpracę między liniami lotniczymi a lotniskami. W nadchodzących miesiącach i latach linie Air China planują zacieśnienie więzi z partnerskimi portami lotniczymi w celu zapewnienia pasażerom jeszcze wyższego poziomu usług oraz promocji współpracy chińsko-niemieckiej oraz chińsko-europejskiej.