Air Astana wznawia loty z Ałmaty do Pekinu

fot. Air Astana

Air Astana wznawia loty z Ałmaty do Pekinu już od 22 listopada 2022 roku, przy czym połączenie będzie początkowo realizowane raz w tygodniu przy użyciu samolotów Airbus A321LR. Obecnie linia obsługuje rynek chiński, oferując dwa razy w tygodniu połączenia z Ałmaty do Chengdu.

Wznowione połączenie będzie wylatywało z Ałmaty o 01.35 i przylatywało do Pekinu o 08.30, a lot powrotny z Pekinu o 11.30 i przylot do Ałmaty o 14.45 czasu lokalnego.

Wszyscy pasażerowie podróżujący do Pekinu zobowiązani są do odbycia dziesięciodniowej kwarantanny po przybyciu do miasta. Ponadto wszyscy pasażerowie podróżujący z Kazachstanu, w tym pasażerowie tranzytowi, zobowiązani są do uzyskania kodu zdrowotnego wydanego przez Ambasadę Chin w Kazachstanie lub Konsulat Generalny Chin w Ałmaty. Konieczne jest również dostarczenie negatywnych wyników badań PCR na 24 i 48 godzin przed lotem wydanych przez dwa różne laboratoria.

Air Astana po raz pierwszy uruchomiła loty do Pekinu w 2002 roku, ale zawiesiła usługę w marcu 2020 roku z powodu globalnej pandemii zdrowotnej. W tym 18-letnim okresie na trasie przewieziono ponad 1,1 mln pasażerów.

Air Astana wznawia połączenie z Ałmaty do Bangkoku