Air Astana – pierwsze siedem miesięcy lepsze o 9 proc.

fot. archiwum Air Astana

Grupa Air Astana odnotowała w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku 9. procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu roku 2021.

Od początku roku zostały wznowione połączenia m.in. do Londynu i Stambułu, a także uruchomione nowe rejsy do Grecji. W najbliższych miesiącach zostanie zwiększona częstotliwość lotów do Dubaju, Phuketu i Delhi, wznowione zostaną także rejsy do Bangkoku.

Przewoźnik chce do 2025 roku rozszerzyć swoją flotę do 59 maszyn. Jeszcze do końca roku 2022 przewoźnik odbierze dwa samoloty Airbus A321LR, co zwiększy ich łączną liczbę do 10. Linia lowcoastowa FlyArystan, odbierze z kolei trzy samoloty Airbus A320neo, zwiększając łączną flotę do 4.

W tym roku Grupa Air Astana otworzyła w Nur-Sultan centrum szkoleniowe dla załóg samolotów. Koszt inwestycji to 10 mln dolarów.
Centrum zostanie wyposażone w pierwszy w kraju pełny symulator lotu.

Peter Foster, prezes i dyrektor generalny Air Astana Group, powiedział: „Air Astana poprawiło w tym roku swoje wyniki z zeszłego o 9 proc. Biorąc pod uwagę silne oczekiwanie dalszego rozwoju zarówno na rynkach międzynarodowych, jak i krajowych w przyszłości, nadszedł czas, aby Grupa znacząco rozbudowała flotę, wraz z inwestycjami w nowe zaplecze szkoleniowe i serwisowe dla pilotów.”

Air Astana przywraca odprawę online na loty międzynarodowe