Air Astana ogłasza letni rozkład lotów i dodaje więcej połączeń międzynarodowych

fot. Air Astana

Air Astana przeszła na wiosenno-letni rozkład lotów, który będzie obowiązywał do 29 października 2023 roku. W tym okresie systematycznie będzie zwiększana liczba połączeń międzynarodowych.

Pod koniec 2022 roku Air Astana obsługiwała siatkę 27 tras międzynarodowych i 15 krajowych, a jej niskokosztowa spółka zależna FlyArystan latała na ośmiu trasach międzynarodowych i 26 krajowych. W tym roku planowane jest dodanie sześciu kolejnych samolotów, a trzy Boeingi 787 Dreamliner mają zostać dostarczone od 2025 roku.

Przewoźnik operuje z dwóch głównych hubów w Kazachstanie: swojej macierzystej bazy na międzynarodowym lotnisku w Ałmaty (ALA) i w Astanie na międzynarodowym lotnisku Nursułtan Nazarbajew (NQZ). Ogłoszone zmiany w rozkładzie obejmują połączenia z obu tych lotnisk.

Częstotliwość połączeń z Ałmaty do Antalyi zostanie zwiększona do dziesięciu lotów tygodniowo, natomiast połączeń z Astany do siedmiu lotów. Z Ałmaty do Tbilisi połączeń będzie więcej o siedem lotów tygodniowo, a z Astany do Tbilisi o trzy więcej.

Zwiększona zostanie też liczba połączeń z Ałmaty do Taszkientu do czternastu lotów tygodniowo, a połączenie Astana – Taszkient do pięciu lotów. Oprócz cotygodniowego lotu do Chengdu, Air Astana będzie obsługiwać Pekin codziennie z Ałmaty i do dwóch razy w tygodniu z Astany.

Wiosenno-letni rozkład lotów obejmuje również ponowne uruchomienie sezonowych połączeń z Ałmaty do Bodrum i Heraklionu, a także połączeń z Ałmaty i Astany do Podgoricy obsługiwanych trzy razy w tygodniu, oraz z Ałmaty do Batumi, obsługiwanych pięć razy w tygodniu. Air Astana będzie również kontynuować codzienne, bezpośrednie loty do Tajlandii, trzy razy w tygodniu z Ałmaty do Bangkoku i cztery razy do Phuketu.

Air Astana: rok 2022 był najlepszy w historii. Ponad 7,3 mln pasażerów