Agnieszka Sikorska gościem II Forum Promocji Turystycznej

AG

O tym, jak promować tregion, by nadążać za wymogami czasu, jaka jest przyszłość prpmocji oraz jak nowoczesnie zarządzać szlakiem kultury, opowie podczas II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Ponad 5,3 mln turystów odwiedziło w ubiegłym roku województwo śląskie. Ponad 69 proc. z nich czerpie wiedzę o regionie z internetu. Błyskawicznie rośnie rola i znaczenie urządzeń mobilnych. W ciągu trzech lat liczba użytkowników mobilnych portalu slaskie.travel wzrosła o 334 proc. O tym, jak dostosować promocję regionu i produktów turystycznych do wymogów czasu oraz o tym, jak zarządzać szlakiem kulturowym opowie podczas II Forum Promocji Turystycznej w Warszawie, Agnieszka Sikorska – Dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Agnieszka Sikorska ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim. Z turystyką związana zawodowo od 2000r, kiedy to rozpoczęła zawodową działalność w branży hotelarskiej. Współpracowała także z AWF Katowice jako wykładowca hotelarstwa. Od 2005r. kieruje pracami biura Śląskiej Organizacji Turystycznej. Inicjatorka i pomysłodawczyni Regionalnego Systemu Informacji Turystycznej w województwie śląskim. We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego współtworzy, rozwija i promuje markowy produkt Szlak Zabytków Techniki. Pomysłodawczyni produktu turystycznego Szlak Kulinarny “Śląskie Smaki”. II Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 9 listopada w hotelu Polonia w Warszawie. Zapisy: https://forumpromocjiturystycznej.evenea.pl/