Agenci Nekera sprawdzili tureckie hotele przed sezonem. Część III – Belek i Kemer

Agenci Nekera na plaży w Fame Residence Kemer
Agenci Nekera na plaży w Fame Residence Kemer / fot. Piotr Kołodziej

Piaszczyste plaże i rodzinne kurorty w Belek trzymają dobry poziom mimo pandemii, atrakcja w postaci parku Land of Legends jest już czynna, a turystyczny rejon Kemer oferuje zieleń lasów, widoki na góry i dużo aktywności sportowych. Agenci Nekera zakończyli study tour oglądając hotele sieci Papillon, Paloma i Fame, znajdujące się w pobliżu tych dwóch popularnych turystycznych miejscowości w Turcji.

Etapem tygodniowego study tour agentów Nekera do Turcji był wypad do Belek i Kemer. W tym pierwszym, oprócz rodzinnych hoteli i piaszczystych plaż, znajduje się duża rodzinna atrakcja, czyli park rozrywki Land of Legends. Obiekt jest już otwarty, agenci osobiście wypróbowali dostępne tam atrakcje, oddając się beztroskiej rodzinnej rozrywce…

Land of Legends w pobliżu Belek

Land Of Legends to największy park rozrywki w Turcji, podzielony na kilka części tematycznych. W zasadzie jest to małe miasteczko z własnym hotelem, aleją zakupową, restauracjami i barami. Składa się z kilku części, w tym z promenady nad malowniczym kanałem i samej części rozrywkowej, w której znajdziemy park przygód, krainę Maszy i niedźwiedzia, aquapark, sekretną lagunę, poseidon, stadion i zamek (chateau).

Główna aleja zakupowa w Land of Legends
Główna aleja zakupowa w Land of Legends / fot. MM

W parku przygód znajdziemy dwa ogromne rollercoastery: hypercoaster i typhoon z wodną niespodzianką na końcu, a także statek, na którym rozegramy bitwę wodną, latające samoloty, sporo mniejszych karuzeli i kolejek. Jest także kino 5D dla dzieci i delfinarium.

Typhoon coaster w Land of Legends
Typhoon coaster w Land of Legends / fot. MM

W części „wodnej” jest rzeka, po której można płynąc pontonami, a także zjeżdżalnia pontonowa i zwykle zjeżdżalnie wodne. Znajdziemy tu szereg basenów, w tym ten ze sztuczną falą i sztuczne plaże z leżakami i parasolami.

Jedna ze sztucznych plaż w Land of Legends
Jedna ze sztucznych plaż w Land of Legends / fot. MM

Ze wszystkich atrakcji można korzystać w cenie biletu wstępu, jedzenie i napoje w barach i restauracjach są płatne. Płaci się czipem, który trzeba przedtem doładować w kasie. Można korzystać z zamykanych szafek w cenie 50 lir tureckich (około 25 zł).

Papillon Zeugma

W okolicy Belek agenci Nekera zwiedzali dwa hotele sieci Papillon, obydwa stworzone z myślą o rodzinnym wypoczynku. Papillon Zeugma pozostaje zamknięty, wstępnie szykuje się na otwarcie, zaplanowane na 14 czerwca. Obiekt ten zbudowany został w 2002 roku, zaś w 2015 przeprowadzono ostatnią jego dużą renowację. Dobudowano m.in. nowe pawilony na terenie zielonym i restauracje a la carte, których jest tu duży wybór. Szczególnie przy nadmorskiej promenadzie można wieczorem przejść się po knajpkach i wybrać coś dla siebie. Hotel szczyci się m.in. restauracją „Stek i wino”, ale znajduje się tutaj także atrakcja dla piwoszy – „Beer house” serwuje – w cenie pobytu all-inclusive – 25 rodzajów piwa. Oprócz piw lokalnych można napić się tutaj trunków importowanych z Europy, m. in. z Czech, Danii, Niemiec. Bar czynny jest od 12 do 22.

 

Dom piwa w Papillon Zeugma
Dom piwa w Papillon Zeugma / fot. MM

W hotelu znajdują się dwa główne baseny – jeden podgrzewany, przy którym odbywają się animacje i jest nieco głośnie, drugi – relaksacyjny, na tyłach budynku głównego. Jest też basenik dla dzieci przy plaży, a także aquapark. Dla najmłodszych działa mini-klub, jest też amfiteatr, w którym organizowane są imprezy i animacje. Przy plaży znajdują się pawilony do prywatnego użytku za 100 euro. W tej cenie otrzymuje się przekąski, mini-bar do wyłącznej dyspozycji, do tego lód i szafkę na krem do opalania.

Papillon Zeugma - basen relaksacyjny
Papillon Zeugma – basen relaksacyjny / fot. MM

W głównym budynku znajduje się 356 pokoi, do tego w willach są 44 suity z własnymi prywatnymi basenami. W sumie obiekt ma 400 pokoi. Minibar w pokojach jest codziennie uzupełniany, wifi działa wszędzie bez opłat. Na życzenie klienta do pokojów wstawiane są łóżeczka dla małych dzieci (bez opłat). W godzinach od 2 w nocy do 6 rano działa room service i jest to jedyna możliwość, by w tym czasie zjeść posiłek.

Papillon Zeugma - pokój standard z widokiem na morze
Papillon Zeugma – pokój standard z widokiem na morze / fot. MM

W hotelu znajduje się też specjalna przestrzeń dla gości, którzy oczekują na wieczorny transfer. Można z niej korzystać bez opłat, są tutaj łazienki z prysznicami i szafkami, dzieci mogą się przespać, do dyspozycji są łóżka i fotele. Podawane są też przekąski dla dzieci i dorosłych. Z loży prowadzi osobne wyjście na taras i basen.

Papillon Zeugma - przestrzeń do oczekiwania na transfer
Papillon Zeugma – przestrzeń do oczekiwania na transfer / fot. MM

Agenci Nekera oglądali pokoje w budynku głównym: standardowe z widokiem na morze, pokój typu junior suite o powierzchni 70 mkw, z rozkładaną kanapą np. dla dziecka, apartament excellent suite o powierzchni 125 mkw z prywatnym jacuzzi oraz family duplex z piętrem, dwiema łazienkami i dwiema sypialniami.

Papillon Zeugma - junior suite
Papillon Zeugma – junior suite / fot. MM

Papillon Zeugma - jeden z pokoi w excellent suitePapillon Zeugma – jeden z pokoi w excellent suite / fot. MM

Papillon Zeugma - pokój family duplex
Papillon Zeugma – pokój family duplex / fot. MM

W bungalowach zwiedzili luxury pool suite o powierzchni 55 mkw, z dużą łazienką z wanną. W pokoju mieści się do pięciu osób. Rodzina może wynająć dwa pokoje obok siebie, wtedy zajmuje cały parter w willi. Basen jest wspólny dla czterech pokoi: dwóch na dole i dwóch na piętrze (z tych położonych wyżej na basen prowadzą osobne schody).

Papillon Zeugma - Luxury pool suite
Papillon Zeugma – Luxury pool suite / fot. MM

Papillon Zeugma - basen w luxury pool suitePapillon Zeugma – basen w luxury pool suite / fot. MM

Paloma Grida

Wielu uczestników wyjazdu uznało go za hotel idealny. Ma swoje lata, ale również swój klimat. Jest to hotel dla rodzin o kameralnym wystroju w typie śródziemnomorskiego miasteczka. Jest tu uliczka z kawiarniami i sklepami, dużo zieleni i zacisznych miejsc, a jednocześnie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Zbudowano go w 1996 roku, w 2014 miała miejsce generalna renowacja pokoi. Obiekt jest już otwarty.

Główna aleja w Paloma Grida
Główna aleja w Paloma Grida / fot. MM

Zaprojektowano go w willowym stylu, nie ma tu budynku głównego, lecz 37 bungalowów, z których 25 ma dwa, a 12 trzy piętra. W pokojach i na terenie całego obiektu dostępne jest bezpłatne mocne wifi. W sumie w hotelu jest 459 pokoi, takich jak, standard z widokiem na ogród (jedno łóżko małżeńskie i jedno pojedyncze z możliwością dostawki, maksymalnie mogą w nim mieszkać cztery osoby), superior z osobną wanną czy willa z prywatnym basenem typu swim-up. Nad główną aleją znajdują się pokoje ekonomiczne tylko dla dorosłych, ponieważ w godzinach 21-23 grają tutaj zespoły muzyczne, więc rodzinom z dziećmi mogłoby to przeszkadzać.

Paloma Grida - pokój standard z widokiem na ogród
Paloma Grida – pokój standard z widokiem na ogród / fot. MM

 

Paloma Grida – pokój superior / fot. MM

Paloma Grida - willa swim upPaloma Grida – willa swim up / fot. MM

Hotel działa w formule all-inclusive 24 godziny na dobę. Z oferty drinków płatne są tylko alkohole absolut i chivas, resztę drinków można zamawiać w cenie pobytu. Spośród restauracji a la carte trzy są dodatkowo płatne (m.in. steak house i knajpka chińska), a w trzech można zjeść w cenie pobytu (m.in. turecka i rybna).

Aquapark w hotelu Paloma Grida
Aquapark w hotelu Paloma Grida / fot. MM

Bardzo mocną stroną obiektu są zajęcia dla dzieci: jest tu aquapark, amfiteatr, gdzie organizowane są animacje, również wieczorne atrakcje dla najmłodszych, a także przestronny mini-klub z małymi gokartami, mini-kinem.Dzieci mogą spędzać tu czas pod opieką animatorek, klubik działa w godzinach 10-22.

Mini klub w Paloma Grida
Mini klub w Paloma Grida / fot. MM

Z kolei rodzice mogą zrelaksować się i choć na chwilę odpocząć od hałasu m.in. w kameralnym, rustykalnym barze przy plaży, będącym strefą tylko dla dorosłych z wygodnymi kanapami i chilloutową muzyką w tle.

Plażowy bar w strefie dla dorosłych w Paloma Grida
Plażowy bar w strefie dla dorosłych w Paloma Grida / fot. MM

W hotelu jest także piaszczysta plaża z pomostem, na którym w ciągu dnia można się opalać, a wieczorem jest tam rybna restauracja. Można też korzystać z wewnętrznego podgrzewanego basenu.

Baseny w Paloma Grida
Baseny w Paloma Grida / fot. MM

Papillon Belvil

Kolejny rodzinny hotel w ofercie sieci Papillon, ze średniej półki, z gwarancją niezłej kuchni i dostępności wszystkich standardowych atrakcji znanych z tureckich resortów. Obiekt zbudowano w 1995 roku, w 2018 roku zaczęła się duża renowacja budynku głównego. W 2020 renowacja klubowych pokoi, znajdujących się w bungalowach.

Basen w Papillon Belvil
Basen w Papillon Belvil / fot. MM

Jako że hotel nastawiony jest na rodziny, na terenie w wielu miejscach może być głośniej. Są jednak przestrzenie wydzielone tylko dla dorosłych. Jest tutaj również osobna restauracja dla dzieci, hotel prowadzi też młodzieżową akademię sportową. Młodzież może uczyć się grać w piłkę nożną, tenisa albo brać lekcje pływania. Zajęcia grupowe są wliczone w cenę, ale trzeba je rezerwować. Można też zamówić lekcje indywidualne za dopłatą. W hotelu działają trzy restauracje a la carte, dwie są wliczone w cenę, a jedna jest płatna według karty. Jest tutaj również aquapark ze zjeżdżalniami.

Restauracja dla dzieci w Papillon Belvil / fot. MM

Pokoje klubowe są identyczne, jest ich 400, mają 29 mkw i mogą pomieścić maksymalnie 4 osoby, przy czym jedno łóżko pojedyncze schowane jest w ścianie. Pokoje typu superior znajdują się w głównym budynku i mają 40 mkw. Pokoje nie mają widoku na morze, tylko na ogród. Część z pokoi zwrócona jest w stronę morza, ale ponieważ część widoku zasłania dach budynku, hotel nie traktuje tych pokoi jako „sea view”.

Pokój klubowy standard w hoteli Papillon Belvil
Pokój klubowy standard w hoteli Papillon Belvil / fot. MM

Również w tym hotelu znajduje się amfiteatr, w którym wieczorami odbywają się imprezy. Podczas swojego pobytu agenci Nekera oglądali wieczorny pokaz taneczno-akrobatyczny i mini-dyskotekę dla dzieci.

Mini disco w Papillon Belvil
Mini disco w Papillon Belvil / fot. MM

Kemer

Jeśli klient poznał już „klasyczną” Turecką Riwierę, warto zaproponować mu pobyt w Kemer. Znajdzie tutaj inny krajobraz i widoki, sporo drzew i lasów na tle zazielenionych majestatycznych szczytów gór Taurus, wpadających wprost do wody. Dawniej Kemer było rybacką wioską, obecnie jest to ogromny kurort turystyczny. Najsłynniejsza tutejsza plaża to Moonlight Beach, w kształcie półksiężyca. Plaże są kamieniste lub żwirkowe, dzięki czemu woda jest bardzo czysta i dobrze widać dno. Do kąpieli w morzu przyda się obuwie kąpielowe.

W okolicy można jest dużo możliwości do uprawiania sportów, są tutaj szkoły nurkowania, również dla początkujących. Atrakcją dla nurków jest dotarcie do wraku Paris II, zatopionego na głębokości 33 m.

W okolicy Kemer agenci Nekery zwiedzili cztery hotele w różnym standardzie, od ekonomicznego do wysokiego. Jeden z nich (sieci Sherwood) nie jest jeszcze w sprzedaży u touroperatora, ale trwają rozmowy o włączeniu go do oferty.

Paloma Foresta

Nazwa obiektu nie jest przypadkowa, jest to bowiem hotel położony na bardzo zielonym terenie o powierzchni 9 tys. mkw, wśród drzew, tworzących przyjemny cień. W połączeniu z widokiem na góry daje to iście nieśródziemnomorski krajobraz i pozwala zarówno cieszyć się słońcem, jak też od niego odpocząć. Obiekt jest obecnie zamknięty, ale planuje otwarcie na 1 czerwca. W ubiegłym roku był zamknięty. Zbudowany w 1989 roku, w 2015 przeszedł częściową renowację.

Basen dla gości willi Paloma Foresta
Basen dla gości willi Paloma Foresta / fot. MM

To kolejna propozycja dla miłośników aktywnego odpoczynku – hotel ma bogatą infrastrukturę sportową: pięć kortów tenisowych, boisko do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki. Można z nich korzystać za darmo i bezpłatnie wypożyczyć sprzęt. Znajduje się tutaj także centrum sportów wodnych.

Agenci Nekera przed lobby hotelu Paloma Foresta
Agenci Nekera przed lobby hotelu Paloma Foresta / fot. Piotr Kołodziej

Obiekt składa się z budynku głównego i bungalowów, w sumie ma do dyspozycji 346 pokoi. Pokoje w bungalowach dzielą się na dwa rodzaje. Willa duplex z piętrem i dwiema sypialniami, salonem i kuchnią na dole, ma 100 mkw powierzchni i może maksymalnie pomieścić pięć osób. Pokój typu garden family może przyjąć do czterech osób.

Paloma Foresta - willa duplex
Paloma Foresta – willa duplex / fot. MM

Paloma Foresta - wyjście do ogrodu w pokoju typu garden family Paloma Foresta – wyjście do ogrodu w pokoju typu garden family / fot. MM

Goście mieszkający w willach mają do dyspozycji osobny basen z barem czynnym do 18. Wśród pokoi w budynku głównym agenci obejrzeli standard queen room, family suite na cztery osoby (z wanną), standard twin (łóżka są duże, praktycznie dwuosobowe) i junior suite z dużym tarasem i widokiem na morze. W pokojach i na całym terenie hotelu działa bezpłatnie wifi.

Paloma Foresta - pokój standard queen
Paloma Foresta – pokój standard queen / fot. MM

Family suite w Paloma ForestaFamily suite w Paloma Foresta / fot. MM

Standard twin w Paloma Foresta
Standard twin w Paloma Foresta / fot. MM

Junior suite w Paloma ForestaJunior suite w Paloma Foresta / fot. MM

W hotelu znajduje się niewielki amfiteatr na wieczorne pokazy, główna restauracja La Noblesse, piano bar w lobby czynny 24 h, pięć restauracji a la carte (steak house i chińska są dodatkowo płatne).

Plaża pierwotnie jest kamienista, ale nawieziono na nią piasek. Na plaży znajduje się molo, bezpłatne leżaki, a także pawilony do prywatnego wynajmu za 50 euro. Są też baseny dla dzieci z trzema zjeżdżalniami, osobny basen relaksacyjny dla gości 16 plus, basen kryty, łaźnia turecka i spa, z których w podstawowym zakresie korzystać można bez opłat. Dla dzieci jest mini-klub z animacjami.

Basen relaksacyjny w Paloma Foresta
Basen relaksacyjny w Paloma Foresta / fot. MM

Fame Residence Kemer

Drugi odwiedzony przez agentów Nekery hotel sieci Fame jest już otwarty i cieszy się niezłym obłożeniem. Podczas study touru przebywało tutaj około 400 gości. Obiekt jest położony na mniejszym terenie, budżetowy, ale bardzo przyjemnie urządzony. Szczególnie miły dla oka wystrój lobby i restauracji, które przeszły renowację zimą 2019/2020. Hotel zbudowano w 2020, w 2014/2015 odbywał się pierwsza renowacja pokoi, a w 2019/20 części wspólnych, takich właśnie jak lobby.

Lobby hotelu Fame Residence Kemer
Lobby hotelu Fame Residence Kemer / fot. MM

W hotelu znajdują się dwa podgrzewane baseny, jeden jest wewnętrzny i działa cały czas, strefa spa i siłownia, przestrzeń do animacji (obecnie się nie odbywają). Mini klub dla dzieci w wieku lat 4-12 działa obecnie, z racji epidemii, w nieco ograniczonym zakresie. Ponieważ obiekt znajduje się na mniejszym terenie, nie ma tutaj infrastruktury sportowej. Plaża jest kamienista.

Plaża w Fame Residence Kemer
Plaża w Fame Residence Kemer / fot. MM

Obiekt działa w formule all-inclusive od 10 do 24, lobby bar działa do 2:00 w nocy. W ramach all-inclusive w cenie są tylko lokalne napoje alkoholowe, importowane są dodatkowo płatne. W hotelu jest cukiernia z kawiarnią czynna od 12, restauracje a la carte płatne 10 euro za osobę (włoska, rybna).

Basen w Fame Residence Kemer
Basen w Fame Residence Kemer / fot. MM

Hotel dysponuje 246 pokojami, w których działa darmowe wifi, znajduje się minibar z niealkoholowymi napojami, codziennie uzupełniany i sejf, z którego można korzystać za darmo. Wszystkie pokoje wyposażone są w prysznice i nie mają wanien. Są dwa rodzaje pokoi: standard room i family superior, czyli rodzinny łączony pokój 3+1 albo 2+2 z dwiema łazienkami.

Pokój standard w Fame Residence Kemer
Pokój standard w Fame Residence Kemer / fot. MM

Fame Residence Kemer - pokój family superiorFame Residence Kemer – pokój family superior / fot. MM

Fame Residence Goynuk

Hotel dla gości ekonomicznych, zlokalizowany na wybrzeżu, ale nie bezpośrednio przy plaży. Obecnie jest zamknięty, planuje otwarcie na 2 czerwca. Zasady formuły all-inclusive są takie same jak w Fame Residence Kemer: w godzinach 10-24 (nocą można zjeść ciepłą zupę), lokalne drinki są w cenie, importowane dostępne za opłatą, mini-bar w pokoju jest w cenie, uzupełniany raz dziennie, leżaki przy basenie i na plaży dostępne są za darmo. W hotelu znajduje się niewielki placyk zabaw dla dzieci i mini klub. Centrum spa i hammam są w cenie pobytu, zabiegi można zamawiać za opłatą. Latem codziennie odbywają się tutaj występy na żywo na scenie i animacje.

Fame Residence Goynuk - basen
Fame Residence Goynuk – basen / fot. MM

Obiekt ma wewnętrzne baseny: jeden dla dorosłych i jeden dla dzieci, baseny zewnętrzne, w tym jeden ze zjeżdżalniami. Aby dojść do plaży trzeba przebyć około 200 m przez ulicę z przejściem dla pieszych. W godzinach 10-18 działa tam hotelowy bar na plaży. Plaża jest piaszczysta.

Fame Residence Goynuk - budynek główny
Fame Residence Goynuk – budynek główny / fot. MM

Hotel został zbudowany w 1998 roku, w 2018 odbyła się renowacja głównego budynku. W roku 2014 dobudowano dodatkowy budynek. Nie ma między nimi różnicy cenowej, ale ten nowy jest lepszy dla rodzin 2+2, gdyż ma pokoje z dodatkowym łóżkiem. W sumie w obiekcie jest 257 pokoi. Agenci Nekery oglądali te znajdujące się w głównym budynku: standard 2+1 i family connection 2+2 z dwiema sypialniami i łazienkami.

Fame Residence Goynuk - pokój standard
Fame Residence Goynuk – pokój standard / fot. MM

Sherwood Exclusive Kemer

Obiekt z wyższej półki, o wysokim standardzie, położony na bardzo rozległym, pięknie urządzonym terenie o powierzchni łącznej 130 tys mkw. Jest tu dużo zieleni, kwiatów, roślin, wszędzie słuchać relaksacyjną muzykę, co tworzy atmosferę przyjemnego wypoczynku. Wystrój budynków wkomponowanych ładnie w zieloną przestrzeń również cieszy oko. Hotelu nie ma jeszcze w ofercie Nekery, ale trwają rozmowy na ten temat.

Sherwood Exclusive Kemer - patio przy lobby
Sherwood Exclusive Kemer – patio przy lobby / fot. MM

Hotel jest już otwarty, jest to obiekt dla rodzin, który może poszczycić się wyśmienitą ofertą kulinarną. Nawet w głównej restauracji można zjeść bardzo smaczne dania z grilla, hotel wyrabia własne, domowe lody, są tutaj również cztery restauracje a la carte (włoska, turecka, chińska i rybna), w których można zjeść w cenie 10 euro za osobę dorosłą i 5 euro za dziecko. Bistro z przekąskami działa 24 na dobę (przy wczesnym wyjeździe goście mogą się tam posilić i nie dostają suchego prowiantu). W godzinach od 13 do 18 ofertowane jest też jedzenie typu street food: owoce morza, dania kuchni tureckiej. Obiekt działa w formule ultra all-inclusive, wszystkie importowane drinki są dostępne bez dodatkowych opłat.

Jeden z 11 basenów w Sherwood Exclusive Kemer / fot. MM
Jeden z 11 basenów w Sherwood Exclusive Kemer

W hotelu znajduje się aż 11 basenów i rozbudowany aquapark. Plaża jest piaszczysta, ale z kamieniami w wodzie. Na pomoście przy plaży znajdują się prywatne pawilony do wynajęcia za 120 euro. Są również pawilony zlokalizowane na piasku, w cenie 100 euro. W cenie są przekąski, drinki, szampan, koktajle, owoce.

Pawilony (cabany) na pomoście i plaży Sherwood Exclusive Kemer
Pawilony (cabany) na pomoście i plaży Sherwood Exclusive Kemer / fot. MM

Aquapark w Sherwood Exclusive Kemer Aquapark w Sherwood Exclusive Kemer / fot. MM

Basen w Sherwood Exclusive Kemer
Basen w Sherwood Exclusive Kemer / fot. MM

W obiekcie znajdują się 492 pokoje, każdy z nich ma dodatkową sofę zamienianą w łóżko. Pokoje w kategorii standard wyglądają tak samo jak swim-up, ale nie mają bezpośredniego dojścia do basenu. Agenci Nekery oglądali również pokoje lagoon superior, delux superior i family connected.

Basen w Sherwood Exclusive Kemer
Basen w Sherwood Exclusive Kemer / fot. MM

 

Agenci Nekera sprawdzają tureckie hotele przed sezonem. Część II – Side