Aeroflot nagrodzony 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa linii lotniczych COVID-19

fot. archiwum Aeroflotu

LInia Aeroflot otrzymała najwyższą ocenę 5 gwiazdek w zakresie bezpieczeństwa linii lotniczych COVID-19 od brytyjskiego Skytrax , wiodącego niezależnego autorytetu w zakresie jakości linii lotniczych i lotnisk.

СOVID-19 Safety Rating to nowy globalny punkt odniesienia do certyfikacji zdrowia i bezpieczeństwa podróży lotniczych wprowadzony przez Skytrax w 2020 r. w odpowiedzi na wyzwania pandemii.

Aeroflot otrzymał najwyższą 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa linii lotniczych COVID-19 po niezależnym audycie przeprowadzonym podczas kontroli lotów i inspekcji lotnisk bazowych w styczniu 2022 roku.

Audytorzy ocenili czystość i dezynfekcję na lotnisku i na pokładzie samolotu, filtrację powietrza w kabinie samolotu, obecność oznaczeń i zasad zachowania dystansu społecznego, noszenie masek ochronnych, zapewnienie środków dezynfekujących i inne innowacje w procedurze obsługi pasażerowie na wszystkich etapach podróży, w tym tranzytu.

5-gwiazdkowa ocena bezpieczeństwa linii lotniczych COVID-19 potwierdza, że zestaw środków przeciwepidemicznych wdrożonych przez Aeroflot oraz procedury obsługi pasażerów są zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa podróży lotniczych.

Do tej pory jest tylko 18 posiadaczy tak wysokiej oceny w światowym lotnictwie, w tym Aeroflot.