Adam Niedzielski: ferii nie będzie, będą surowsze działania w sprawie „wyjazdów służbowych”

Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do tematu ferii zimowych, po raz kolejny wykluczając poluzowanie restrykcji na ten okres. Zapowiedział także, że będzie rekomendował „surowsze działania” wobec podmiotów, które obchodzą rozporządzenie i obsługują gości podróżujących prywatnie.

Konferencja Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego dotyczyła planów dotyczących programu szczepień na Covid-19. Ze strony redakcji Money.pl padło jednak pytanie o możliwość poluzowania restrykcji w obiektach noclegowych wobec zbliżających się świąt i ferii zimowych.

„Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że okres sylwestra, ferii, to są kluczowe chwile, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii. To o tyle krytyczny moment, że przestrzeganie obostrzeń doprowadzi do konkretnego efektu, a ich nieprzestrzeganie może doprowadzić do trzeciej fali wzrostu zachorowań. Pamiętajmy, że szczepienia jeszcze swojego efektu nie osiągną, bo w lutym nie ma możliwości, aby uzyskać populacyjny efekt odporności” – odparł Adam Niedzielski.

„Docierają do nas sygnały o nadużywaniu zapisu o wyjazdach służbowych, można takie przykłady łatwo znaleźć w sieci – różne podmioty zapraszają do spędzania u nich sylwestra czy ferii. Będę rekomendował surowsze działanie w tej sprawie, żeby nie dopuścić do powstania trzeciej fali pandemii. Szczegóły przedstawimy w terminie późniejszym” – dodał.

Licznik pokaże straty gmin górskich. W samym Świeradowie Zdroju zamknięcie turystyki kosztuje 1,6 mln zł dziennie

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center