Accor rozszerza portfolio marek w Estonii o Mövenpick i ibis Styles

fot. materiały prasowe Accor

Accor stale rozbudowuje portfolio marek w krajach bałtyckich i podpisuje umowy na dołączenie dwóch obiektów w Estonii do sieci Mövenpick i ibis Styles. Chodzi o dwa hotele w Tallinie zarządzane przez Duco OÜ.

Po ogłoszeniu otwarcia pierwszego hotelu nowej marki Handwritten Collection w Tallinnie, które zaplanowane zostało na czerwiec tego roku, Accor kontynuuje ekspansję w krajach bałtyckich. Dzięki umowie, jaką grupa podpisała ze spółką Duco OÜ, dwa hotele zlokalizowane w stolicy Estonii, znane wcześniej jako L’Embitu i L’Ermitage, dołączą do międzynarodowej sieci Accor, by przyjąć gości jako Mövenpick Tallinn i ibis Styles Tallinn.

„Dotychczasowe osiągnięcia i sukces w prowadzeniu hotelu ibis Tallinn Center zachęcają nas do rozszerzenia współpracy z Duco OÜ. Mövenpick i ibis Styles, jako nowe i zarazem pierwsze marki w regionie, zaoferują naszym gościom zupełnie nową jakość usług hotelarskich. To znaczący krok w rozwoju oferty Accor w krajach bałtyckich oraz wzmocnieniu lokalnej branży turystycznej. Wierzymy, że te nowe hotele, działające pod znakomitymi markami uwielbianymi przez gości z całego świata, podbiją serca każdego turysty przybywającego do Tallina” – powiedziała Katarzyna Sławińska, Accor development executive Poland and Baltic Countries.

Dawny hotel L’Embitu rozpocznie działalność jako Mövenpick Tallinn w październiku 2023 roku i zaoferuje gościom 125 pokoi do wyboru. Portfolio Mövenpick obejmuje ponad 110 hoteli i kurortów na świecie, a otwarcie kolejnych 50 obiektów zaplanowane zostało do 2025 roku.

„Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w zarządzaniu hotelami oraz dotychczasowa współpraca z Accor zachęcają nas do dołączenia do sieci. Wprowadzenie cenionych na całym świecie marek Mövenpick i ibis Styles na rynek estoński jest dla nas ekscytującym wyzwaniem” – zauważył Madis Laid, CEO Duco OÜ.

Drugi hotel dołączy tego lata do sieci Accor, tak by po renowacji w 2025 roku powitać pierwszych gości, jako ibis Styles Tallinn, oferując 122 pokoje.