Accor otworzy pierwszy hotel MGallery w Albanii

Nowy hotel Accor powstanie w Albanii
Wizualizacja hotelu MGallery w Albanii/fot. archiwum Accor

Grupa Accor we współpracy z Balfin, otworzy pierwszy w Albanii butikowy ośrodek wypoczynkowy pod marką MGallery. Zlokalizowany w Palasa hotel będzie liczył 112 luksusowych pokoi, a pierwszych gości przyjmie w kwietniu 2024 roku.

Grupa Accor podpisała właśnie umowę franczyzową z Green Coast Hotel LLC, której częścią jest BALFIN – jedna z najbardziej znaczących grup inwestycyjnych w Albanii i całym regionie. Dzięki zawartej współpracy na jońskim wybrzeżu Morza Śródziemnego powstanie pierwszy hotel MGallery, który zapewni Albanii mocną pozycję na międzynarodowej mapie turystycznej.

Butikowy hotel zaoferuje gościom 112 luksusowych pokojów i apartamentów pełnych lokalnej kultury i tradycji, która przeplata się z współczesnym i nowoczesnym wzornictwem. Bar i restauracja, strefa SPA oraz prywatna plaża zapewni wszystkim ekskluzywną i butikową przestrzeń w klasie premium.

Dilek Sezer, Development Director, South-Eastern Europe, Accor, powiedział: „Albania jest wciąż nieoszlifowanym brylantem Bałkanów pełnym urokliwych destynacji sprawiających, że to miejsce, które trzeba odwiedzić. Z tego powodu cieszymy się, że możemy wprowadzić do tego kraju kolejne marki z portfolio Accor, w nadziei, że więcej turystów z całego świata będzie mogło odkryć jego uroki. Kolekcja butikowych hoteli MGallery zapewnia niesamowity początek do przedstawienia lokalnej kultury, tradycji i historii w iście luksusowym otoczeniu. Wierzymy, że pierwszy hotel MGallery w Albanii zdobędzie serca gości, dzięki niepowtarzalnej atmosferze i lokalizacji zapewniającej wymarzone wakacje.”

Ardiana Sokoli, Real Estate Vice President, BALFIN Group, dodała: „Hotel Green Coast MGallery zaoferuje gościom szeroką ofertę gastronomiczną: restaurację, bar w lobby, ekskluzywne foyer, VIP klub i strefę bankietową przeznaczoną do spotkań. Dodatkowo każdy będzie mógł skorzystać ze specjalnych atrakcji w postaci zielonych przestrzeni na najwyższych piętrach, prywatnych loggi czy plaży wyłącznie dla gości hotelu.

Współpraca z Accor to kamień milowy w rozwoju krajowego sektora turystycznego, dzięki której Albania stanie się jedną z destynacji klasy premium w regionie Morza Śródziemnego. Jesteśmy dumni z tego, że możemy połączyć siły i wspierać rozwój lokalnej gospodarki i międzynarodowej turystyki.”

Początek prac budowlanych jest planowany na ostatni kwartał 2021 roku, a otwarcie hotelu na kwiecień 2024 roku.

Accor wprowadza klucze cyfrowe

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center