Accor: nowe hotele marki Mercure w Rumunii i Mołdawii

fot. materiały prasowe Accor

Accor poinformował o podpisaniu umów franczyzowych na nowe hotele Mercure w Rumunii i Mołdawii. Goście odwiedzający Bukareszt i Kiszyniów będą mieli możliwość skorzystania z nowych obiektów Mercure w drugiej połowie 2023 roku.

Grupa Accor, we współpracy z lokalnymi inwestorami, planuje otwarcie dwóch nowych hoteli marki Mercure w Rumunii i Mołdawii. Hotel Mercure Bucharest Cantemir zlokalizowany będzie w centrum Bukaresztu, a jego otwarcie zaplanowano na jesień 2023 roku. Natomiast Mercure Kiszyniów będzie pierwszym hotelem marki Mercure w Mołdawii. Otwarcie obiektu odbędzie się pod koniec bieżącego roku.

Nowy hotel Mercure w sercu Bukaresztu

Mercure Bucharest Cantemir to hotel marki Mercure, który zostanie otwarty w centrum Bukaresztu dzięki partnerstwu grupy Accor i lokalnego inwestora Sab Serv Expres SRL. Hotel powstanie w odnowionym budynku przy Bulevardul Dimitrie Cantemir, jednej z głównych dróg miasta, łączącej plac Unii z parkiem Młodych. Obiekt jest dogodnie usytuowany w odległości spaceru od Starego Miasta i 1,5 km od Timpuri Noi, nowego centrum biznesowego i rezydencjalnego Bukaresztu.

„W ostatnich latach z zaangażowaniem zwiększaliśmy obecność grupy Accor w nowych destynacjach w całej Rumunii, wprowadzając tym samym nowy standard usług hotelowych w głównych miastach kraju. Bukareszt pozostaje kluczowym rynkiem dla naszego rumuńskiego portfolio. Dostrzegamy ogromny potencjał we współpracy z naszymi partnerami, z którymi możemy współtworzyć wiodące i przełomowe w swoim segmencie produkty. Mercure Bucharest Cantemir będzie godnym uwagi hotelem, zarówno dla podróżnych, jak i dla mieszkańców centralnej i południowej części miasta. Jestem przekonana, że już wkrótce stanie się miejscem pełnym życia i świetną bazą wypadową do zwiedzania Bukaresztu” – mówi Maria Drăgulin, Accor Development Director na Rumunię, Bułgarię, Mołdawię i Czechy.

„Gdy nasza wizja tchnięcia nowego życia w wyjątkową nieruchomość połączyła się ze światowej klasy branżowym know-how grupy Accor, narodził się niesamowity produkt. Nasz nowy hotel Mercure ma wszystko, by osiągnąć status lidera w swojej kategorii. Co więcej, jego wejście na rynek zmieni oblicze całej okolicy i stworzy jeszcze jeden modny punkt na mapie Bukaresztu. Jako lokalny inwestor jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczynić się do rozwoju naszego miasta” – stwierdza Carmen Ioana Ion, przedstawicielka Sab Serv Expres SRL.

Otwarcie hotelu Mercure Bucharest Cantemir zaplanowano na jesień 2023 roku.

Marka Mercure debiutuje w Mołdawii

Nowy hotel w Kiszyniowie, stworzony we współpracy z Volare Holding, będzie pierwszym hotelem marki Mercure w Mołdawii. Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta (przy Strada Vlaicu Pîrcălab 72). W pobliżu hotelu znajdują się jedne z ważniejszych punktów na kulturalnej i biznesowej mapie miasta, a międzynarodowy port lotniczy jest oddalony o niespełna pół godziny drogi.

„Z radością ogłaszamy otwarcie nowego hotelu Mercure w pięknym Kiszyniowie. Decyzja grupy Accor o wejściu na nowy rynek jest świadectwem naszego zaangażowania w promocję tego regionu Europy. Zapraszając naszych gości do Kiszyniowa, dajemy im okazję do poznania wyjątkowej kultury i atrakcji tego miasta, a zarazem gwarantujemy wysoki standard obsługi i komfort, do którego przywykli. Z dumą współpracujemy przy tym projekcie z szanowanym lokalnym deweloperem, którego inwestycje uczyniły już tak wiele dla rozwoju stolicy Mołdawii” – podkreśla Maria Drăgulin, Accor Development Director na Rumunię, Bułgarię, Mołdawię i Czechy.

„Dziś branża hotelarska to coś więcej niż biznes. To powołanie, które skupia się na pozytywnych doświadczeniach wszystkich gości, na tym, aby zabierać ich w ekscytującą podróż za każdym razem, gdy przestępują próg twojego hotelu. To wymaga zbalansowanej mieszanki pasji i perfekcyjnej obsługi. Chcemy pokazać światu dziedzictwo kulturowe naszego miasta, a grupa Accor dysponuje operacyjnym know-how oraz rozległą siecią dystrybucji i bazą lojalnych klientów, które pomogą nam to osiągnąć. Nasza współpraca napawa nas wielkim optymizmem i nie możemy się już doczekać otwarcia pierwszego hotelu Mercure Kiszyniowie” – podsumowuje przedstawiciel Volare Holding.

Otwarcie pierwszego hotelu Mercure w Kiszyniowie zaplanowano na koniec 2023 roku.

Accor rozbudowuje swoją ofertę na Litwie