Accor nawiązał współpracę z PCK

Accor

Grupa hotelowa Accor ogłosiła współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Grupa przekaże potrzebującym niezbędne artykuły spożywcze i produkty pierwszej potrzeby. Łączna suma darowizny przekracza 1,2 mln zł.

Zespoły Accor są obecnie w ciągłym kontakcie i współpracy z lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi, by zapewnić uchodźcom z Ukrainy niezbędną pomoc. W tym celu Accor nawiązał współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. W jej ramach, grupa przekaże 100 palet produktów pierwszej potrzeby o łącznej wartości ponad 1 200 000 zł, które trafią do ukraińskich uchodźców. Wśród nich znalazły się artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetyki, środki higieny czy akcesoria sanitarne i wiele innch.

Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża, powiedział: „Jesteśmy wdzięczni grupie Accor za wsparcie naszych działań. Dzięki naszej współpracy zorganizujemy niezbędną pomoc i miejsca pobytu dla uchodźców. Będziemy mogli zagwarantować im dom, który musieli opuścić, uciekając z Ukrainy.”

W związku z obecną sytuacją Accor uruchomił specjalny fundusz All Heartist Fund oferujący finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin w regionie. Dodatkowo grupa wspiera zbiórki darów i rozmaite działania charytatywne prowadzone przez Czerwony Krzyż i inne lokalne organizacje. All Heartist Solidarity jako fundusz wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników, które zostaną uzupełnione przez Accor.

Osoby, które chcą przekazać towary w nagłych wypadkach, by wesprzeć pracę Czerwonego Krzyża, mogą przejrzeć listę niezbędnych pozycji tutaj: https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/.