Accor dołącza do sieci zrównoważonego rozwoju

fot. archiwum Accor

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, łączy siły z Sustainable Hospitality Alliance, sojuszem skupiającym czołowe firmy z branży hotelarskiej. Celem organizacji jest wzajemna współpraca z lokalnymi i globalnymi partnerami, by sprostać kluczowym wyzwaniom współczesnej rzeczywistości. Dodatkowo sojusz skupia się na promowaniu i wdrażaniu działań przyjaznych środowisku.

W skład sojuszu wchodzi 25 proc. światowej branży i obejmuje on 14 wiodących firm hotelarskich, w tym Marriott International, Hilton, IHG, Hyatt, Radisson Hotels Group, a także marki regionalne. Stowarzyszeniu przyświeca idea współpracy i współdziałania dla społeczności i środowiska w obszarach takich, jak m.in. poprawa łańcuchów dostaw i zmniejszenie wpływu na środowisko.

Sébastien Bazin, Accor CEO, powiedział: „Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna są czynnikami niezbędnymi dla naszej działalności. Jako globalna grupa hotelowa wyrażamy ideę odpowiedzialności wykraczającej daleko poza nasze własne wpływy. Postawiliśmy sobie za cel kształtowanie przyszłości podróżowania oraz dbanie o planetę i społeczności, w których żyjemy. Wierzymy, że wspólna praca na rzecz zrównoważonego rozwoju czyni nas silniejszymi i jest najlepszym sposobem pozytywnego wpływu na środowisko i lokalne społeczności na całym świecie. Dołączamy do Sustainable Hospitality Alliance z nastawieniem pełnym otwartości na współtworzenie z innymi liderami w branży i zgodne nadawanie tempa zmianom.”

Madhu Rajesh, CEO w Sustainable Hospitality Alliance, dodał: „Z radością witamy Accor w naszym gronie. Wiedza i zaangażowanie Grupy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju będą cennym dopełnieniem praktyk naszych obecnych członków. Z niecierpliwością czekamy na współpracę w pierwszoplanowych globalnych kwestiach. Zapewniamy, że branża hotelarska dąży do trwałego pozytywnego wpływu na naszą planetę i jej mieszkańców.”

www.sustainablehospitalityalliance.org.

Accor otwiera hotel premium w Czarnogórze