A&o Hostels otworzy drugi obiekt w Holandii

Berlińska grupa niskobudżetowych hoteli kontynuuje ekspansję i przejęła nieruchomość od Hotel Rotterdam City, mając w planach otwarcie nowego hostelu – a&o Rotterdam City. Stopniowa przebudowa i renowacja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.
Będzie to drugi w Holandii (po Amsterdamie) obiekt berlińskiej grupy a&o, dysponujący prawie 120 pokojami.
„Dotrzymujemy słowa: kraje Beneluksu są naszym pierwszym celem – teraz udało nam się przejąć Rotterdam, który ma idealną lokalizację dla a&o”. Umowa najmu została zawarta na 20 lat, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o następne pięć lat” – powiedział Oliver Winter, dyrektor generalny a&o.
Właścicielem nieruchomości w Rotterdamie jest wiedeńska firma JPI Hospitality Advisory GmbH.
„Dzięki kupnie Hotelu Rotterdam, JPI Hospitality udało się rozszerzyć swoje portfolio w tak ważnej destynacji, jaką jest Rotterdam. Cieszymy się, że znaleźliśmy idealnego nowego zarządcę – a&o Hostels” – dodał Gebhard Schachermayer, dyrektor ds. zarządzania i główny zarządzający aktywami.
Hostel a&o Rotterdam City znajduje się niecałe dziesięć minut spacerem od głównego dworca kolejowego Rotterdam Centraal i zaledwie kilometr od ścisłego centrum miasta. Nowy obiekt wpisuje się w strategię rozwoju firmy, która zakłada ekspansję poprzez przejęcia istniejących hosteli lub hoteli klasy ekonomicznej. W ciągu ostatnich dwóch lat, pomimo pandemii, otwarto cztery nowe obiekty.
Europejskie metropolie na „liście priorytetów”
Zaledwie kilka tygodni temu a&o wykupiło swój wieloletni obiekt na Dworcu Głównym w Berlinie; teraz firma stała się wiodącym najemcą w modnym portowym mieście w Holandii, zamieszkanym przez ponad 650 000 mieszkańców. a&o planuje dalszy intensywny rozwój w Europie: na „liście priorytetów” znajdują się w szczególności takie miasta jak Madryt, Rzym, Londyn, Paryż i Bruksela. Zawieranie długoterminowych umów najmu/dzierżawy ma zapewnić lokalizacje, charakteryzujące się doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi z centrum miasta.
POWIĄZANE WPISY
29 kwietnia 2026
Nowy etap dla Capo Boi na Sardynii. FMTG przejmuje resort i planuje inwestycje
Grupa Falkensteiner Michaeler Tourism przejęła Resort Capo Boi na południu Sardynii i…
0 Komentarzy2 Minuty
29 kwietnia 2026
Accor ze wzrostem przychodów w I kwartale 2026 roku
Accor zakończył pierwszy kwartał 2026 roku z przychodami na poziomie 1 313 mln euro, co…
0 Komentarzy4 Minuty
29 kwietnia 2026
Wizz Air świętuje rok programu Customer First Compass
Wizz Air przedstawił podsumowanie pierwszego roku realizacji planu transformacji Customer…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Zmiany w IGHP. Julia Groblewska nową dyrektorką regionalną w województwie łódzkim
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego 21 kwietnia powołała Julię Groblewską na…
0 Komentarzy1 Minuty
20 kwietnia 2026
Najlepsze hotele w Polsce wybrane. Znamy wyniki Travelist Hotel Star 2026
Znamy wyniki tegorocznej edycji Travelist Hotel Star 2026. Wyróżnienia przyznane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
20 kwietnia 2026
IGHP: słabszy marzec w hotelach. Prognozy na majówkę umiarkowane
Umiarkowane ożywienie w segmencie biznesowym i wyraźne osłabienie w hotelach…
0 Komentarzy6 Minuty
20 kwietnia 2026
Spadek przyjazdów na Cypr w marcu
Mimo spadków przyjazdów na Cypr w marcu br., turyści z Polski nadal są na drugim miejscu…
0 Komentarzy1 Minuty
17 kwietnia 2026
Rusza Meet Hiszpania Road Show 2026. Spotkania odbędą się w czterech polskich miastach
Cztery miasta, cztery spotkania i jeden kierunek – Hiszpania. W dniach 20-23 kwietnia…
0 Komentarzy2 Minuty
17 kwietnia 2026
Google Trends 2026: city breaki biją rekordy, a psy i koty wchodzą na pokład
Dane z Google Trends za ostatnie miesiące pokazują wyraźną zmianę w zachowaniach…
0 Komentarzy3 Minuty










