W Dubaju zostanie otwarta największa na świecie fontanna

22 października, o godzinie 20:00 rozpocznie się inauguracyjny pokaz fontanny Palm Fountain. Będzie on widoczny z 30 różnych restauracji w The Pointe.
Palm Fountain, która zostanie otwarta we czwartek 22 października, stanie w konkursie pobicia rekordu Guinnessa na największą na świecie fontannę. Dotychczasowa rekordzistka, Dubai Fountain w Dubai Mall, prawdopodobnie spadnie na drugie miejsce.
Palm Fountain, zlokalizowana przy kompleksie rozrywkowo-restauracyjnym The Pointe, jest najnowszą atrakcją w Palm Jumeirah. Inauguracyjny pokaz zaplanowany jest na godzinę 20:00. Wydarzenia towarzyszące inauguracji będą bezpłatne i otwarte dla publiczności (obowiązuje rejestracja). Organizowane są liczne atrakcje na żywo, w tym występy DJ-ów, pokazy taneczne i pokazy fajerwerków. Pierwsze 5 000 gości otrzyma darmową opaskę LED na rękę.
Palm Fountain to 20 pokazów (5 różnych spektakli) odbywających się każdego dnia: od zachodu słońca do północy (od 19:00 do 00:00). Wodne pokazy przygotowane są do ścieżki dźwiękowej, składającej się z znanych międzynarodowych utworów reprezentujących różne gatunki muzyczne (np. pop, muzykę klasyczną). Każdy pokaz trwa 3 minuty i jest powtarzany co 30 minut.
Fontannę zbudowano w morzu; zajmuje ona powierzchnię 1300 metrów kwadratowych. W czasie pokazów, słupy wody osiągają wysokość 105 metrów i są rozświetlane przez 3000 ledowych diod. Fontanna czerpie wodę bezpośrednio z morza. W mechanizmie nie ma zbiornika na wodę, ani urządzeń filtrujących. Jest wyposażona w wysokiej klasy system audio składający się z 86 głośników. Jest to jedyna wielokolorowa fontanna w Dubaju. Zbudowano ją, by uczcić odrodzenie się miasta.
POWIĄZANE WPISY
16 grudnia 2025
PLL LOT ogłaszają nabór do 4. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową
PLL LOT zapraszają studentów do udziału w 4. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2025
Wystartował program Future Professionals dla młodych talentów branży MICE
Wystartował program mentoringowy Future Professionals dla młodych talentów branży MICE. W…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2025
Rankomat: Większość Polaków przywita Nowy Rok w domowym gronie
Większość Polaków planuje powitać Nowy Rok w domowym zaciszu – wynika z badania…
0 Komentarzy3 Minuty
15 grudnia 2025
Polscy turyści na drugim miejscu na Słowacji
Na konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele Slovakia Travel i Tatry Mountain…
0 Komentarzy2 Minuty
15 grudnia 2025
Travelist: Wysokie zainteresowanie feriami 2026. Ceny nieznacznie wzrosły
Rynek wyjazdów na ferie zimowe 2026 pozostaje stabilny – wynika z analizy Travelist.pl.…
0 Komentarzy4 Minuty
15 grudnia 2025
Ryanair przedstawia najpopularniejsze kierunki Polaków w okresie świątecznym
W okresie świąteczno-noworocznym Polacy najchętniej wybierają Włochy, Hiszpanię i Maltę,…
0 Komentarzy3 Minuty
15 grudnia 2025
Sezon świąteczny w Korei Południowej 2025: jarmarki, koncerty i iluminacje
Zima w Korei Południowej przynosi bogactwo świątecznych jarmarków, iluminacji i wydarzeń…
0 Komentarzy3 Minuty
12 grudnia 2025
Polacy wskazali najlepsze ośrodki narciarskie w kraju. Za nami pierwsza edycja rankingu Triverna.pl
Zimowy sezon w Polsce dopiero się rozpoczyna, a krajowe stoki już przyciągają narciarzy i…
0 Komentarzy2 Minuty
11 grudnia 2025
POWER podsumowuje branżę MICE w 2025: relacje ważniejsze niż efekty specjalne
Agencja POWER podsumowała działalność w mijającym roku i przedstawiła prognozy na 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty











[…] W Dubaju zostanie otwarta największa na świecie fontanna […]