Itaka z nową gwarancja ubezpieczeniową

Biuro podróży Itaka uzyskało gwarancję ubezpieczeniową w wysokości 96 mln złotych. Gwarancja, która będzie obowiązywać będzie od 16 września 2020 do 15 września 2021 roku, wystawiona została przez ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce.
Przedmiotem gwarancji jest:
• zapłata kwoty niezbędnej na pokrycie kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu do kraju, obejmujących w szczególności koszty transportu i zakwaterowania, w tym także, w uzasadnionej wysokości, koszty poniesione przez podróżnych, w przypadku, gdy Zleceniodawca, wbrew obowiązkowi, nie zapewnia tej kontynuacji lub tego powrotu;
• zwrot wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub każdą opłaconą usługę przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych, w przypadku, gdy z przyczyn dotyczących Zleceniodawcy lub osób, które działają w jego imieniu, impreza turystyczna lub którakolwiek opłacona usługa przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych nie została lub nie zostanie zrealizowana;
• zwrot części wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną odpowiadającą części imprezy turystycznej lub za każdą usługę opłaconą przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych odpowiadającą części usługi, która nie została lub nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących Zleceniodawcy lub osób, które działają w ich imieniu.
Wysokość Gwarancji Ubezpieczeniowej na sezon 2020/2021, niższej w porównaniu z sezonem 2019/2020, wynika z rozporządzenia Ministra Finansów z marca tego roku, na mocy którego touroperator może zadeklarować na kolejny rok 30 proc. przychodu z roku 2019. Powyższe rozporządzenie powstało w wyniku sytuacji branży turystycznej, dla której rok 2020 jest najtrudniejszym w historii, a touroperatorzy ponieśli i ponoszą olbrzymie straty zarówno w związku z zawieszeniem działalności operacyjnej jak i jej wznowieniem. W przypadku zwiększenia popytu i wzrostu przychodu wysokość Gwarancji Ubezpieczeniowej ulegnie podwyższeniu.
POWIĄZANE WPISY
20 marca 2026
Falkensteiner oficjalnie w polskich mediach. Marka zaprezentowała ofertę dziennikarzom w Warszawie
Austriacka marka Falkensteiner Hotels & Residences oficjalnie rozpoczęła budowanie swojej…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Anex Tour nagrodził najlepszych agentów turystycznych
W egipskim Sharm El-Sheikh odbyła się gala Anex Awards Ceremony, w czasie której Anex…
0 Komentarzy3 Minuty
19 marca 2026
Itaka: zima 2026/27 w sprzedaży. 1400 ofert i nowe kierunki w portfolio
Itaka rozpoczęła sprzedaż sezonu zima 2026/27, wprowadzając do oferty ok. 1400…
0 Komentarzy7 Minuty
19 marca 2026
Urlop.pl umacnia pozycję na rynku – sieć liczy już 100 salonów
Urlop.pl ma już 100 punktów sprzedaży w całej Polsce. Marka rozwija się zarówno w modelu…
0 Komentarzy4 Minuty
19 marca 2026
Kiwi.com: Polska przyciąga zagranicznych gości na Wielkanoc. Rezerwacje niemal się podwoiły
Z danych Kiwi.com wynika, że w okresie tegorocznej Wielkanocy wyraźnie wzrosło…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
Rusza II edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego
Już w sobotę, 21 marca rusza druga edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego. Bony generować…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
FRU rozwija aplikację mobilną: nowe funkcje AI Trip Check i tryb incognito
FRU wprowadza kolejne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozwijając możliwości…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Szef kuchni z gwiazdką Michelin poprowadzi kolacje w podwodnych restauracjach na Malediwach
Dwukrotny zdobywca gwiazdek Michelin, Giorgio Servetto, będzie gościem specjalnym dwóch…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Liberty DMC CEE Roadshow: 5 miast, setki spotkań i jubileusz 35-lecia w centrum biznesowych relacji
Liberty DMC zakończyło tegoroczne CEE Roadshow, które w dniach 23–27 lutego 2026 r.…
0 Komentarzy4 Minuty










