Ryanair – 300 tys. rezerwacji studentów Erasmusa w 3 lata

Linia lotnicza Ryanair, podczas wydarzenia poświęconego mobilności studentów w Brukseli, świętowała rozpoczęcie 3 roku współpracy i 300 000 rezerwacji studentów Erasmusa.
Współpraca, realizowana w ramach programu Ryanaira „Always Getting Better”, oferuje studentom Erasmusa specjalną platformę rezerwacyjną ESN, za pomocą której mogą skorzystać z 15 proc. rabatu na loty na stronie internetowej Ryanair.com oraz przewozu bezpłatnej sztuki bagażu rejestrowanego przy każdym zarezerwowanym locie, oszczędzając średnio 34 euro za lot.
Na platformie zarejestrowało się już ponad 300 000 członków ESN, oszczędzając ponad 10 milionów euro na kosztach podróży.
Wraz z inauguracją trzeciego roku partnerstwa już dostępnego na stronie Ryanair.com, studenci z ponad 500 uniwersytetów w prawie 50 krajach mogą korzystać z ekskluzywnych zniżek na podróże z Ryanairem.
Matthew Krasa z Ryanaira, powiedział: „Ryanair i ESN zrobiły więcej niż jakakolwiek inna organizacja w celu promowania europejskiej mobilności studentów w ciągu ostatnich trzech dekad. Z przyjemnością rozpoczynamy trzeci rok naszej wyłącznej współpracy z Erasmus Student Network, świętujemy również ponad 300 000 rezerwacji na naszej dedykowanej platformie, która oferuje studentom z całej Europy szereg ekskluzywnych ofert lotów, bezpłatnego przewozu bagażu i zniżek dostosowanych do ich budżetów. Od początku partnerstwa z ESN w 2017 roku, dzięki Ryanair studenci zaoszczędzili ponad 10 milionów euro i mamy nadzieję, że o wiele więcej studentów ESN skorzysta z tych fantastycznych rabatów w nadchodzących miesiącach i latach.
Każdy student Erasmusa z ważną kartą ESN może zarejestrować się za pośrednictwem usługi „MyRyanair” i zaoszczędzić jeszcze więcej, podróżując największą europejską linią lotniczą z najszerszą siatką polączeń i najtańszymi lotami.”
Seán Kelly, członek Parlamentu Europejskiego, dodał: „Jako dumny ambasador programu Erasmus+ w UE z przyjemnością popieram współpracę Ryanaira z Erasmus Student Network. Europejski projekt pozwolił młodym ludziom na całym kontynencie poznawać różne kultury, języki i ludzi. Program Erasmus+ w szczególności ułatwił studentom zdobycie wiedzy z pierwszej ręki na temat innych europejskich krajów, a Ryanair nadal odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu tym studentom podróży w przystępnych cenach. Pochwalam Ryanaira za zachęcanie do swobodnego przepływu osób w całej Europie, wspieranie studentów podczas ich pobytu za granicą oraz ułatwianie bardziej globalnej edukacji. Z przyjemnością będę obserwować dalszy sukces tej inicjatywy”.
Kostantinos Giannidis, prezes ESN, podkreslił: „Partnerstwo między Erasmus Student Network a Ryanairem jest najlepszym przykładem współpracy między organizacjami społeczeństwa obywatelskiego a światem biznesu. Dzięki Ryanairowi i temu partnerstwu tysiące studentów Erasmus + korzystają z dodatkowych usług i rabatów, czyniąc ich doświadczenie z Erasmus+ bardziej dostępnym i przystępnym cenowo. Ryanair rozumie wartości jakie niesie program Erasmus + budując bardziej otwarte społeczeństwo i jest aktywnym uczestnikiem Pokolenia Erasmus”.
POWIĄZANE WPISY
4 lutego 2026
Fru.pl: Polacy łapią okazje zimą. Styczeń najtańszym miesiącem na bilety lotnicze
Zima stała się nowym sezonem planowania podróży. Według danych FRU to właśnie w styczniu…
0 Komentarzy4 Minuty
4 lutego 2026
Marcin Kubrak obejmuje stanowisko prezesa Enter Air. Do zarządu dołączy Konrad Dymowski
Rada Nadzorcza Enter Air podjęła uchwały dotyczące zmian personalnych w zarządzie spółki,…
0 Komentarzy1 Minuty
4 lutego 2026
Lotnisko w Babimoście z ponad 3 tys. pasażerów w styczniu. Mniej podróżnych niż rok temu, ale szykują się zmiany
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył w styczniu 2026 roku 3064 pasażerów w ruchu…
0 Komentarzy1 Minuty
3 lutego 2026
Katowice Airport inwestuje w bezpieczeństwo. Nowa baza ułatwi pracę służb i poprawi komfort podróży
Katowice Airport otworzyło nowoczesną bazę dla służb technicznych. Obiekt obejmuje biura,…
0 Komentarzy2 Minuty
3 lutego 2026
Wkrótce rusza III tura ferii zimowych. Ryanair podpowiada, dokąd lecieć z regionalnych lotnisk
Od 16 lutego 2026 roku w wybranych województwach rozpocznie się III tura ferii zimowych.…
0 Komentarzy3 Minuty
3 lutego 2026
Malaysia Airlines i Singapore Airlines finalizują partnerstwo
Malaysia Airlines i Singapore Airlines ogłosiły sfinalizowanie partnerstwa biznesowego.…
0 Komentarzy2 Minuty
28 stycznia 2026
Zimowe wyjazdy w góry dostępne z całej Polski. FlixBus oferuje połączenia do Zakopanego, Słowacji i Czech
Podróżni planujący ferie zimowe mogą korzystać z rozbudowanej siatki połączeń FlixBusa,…
0 Komentarzy2 Minuty
28 stycznia 2026
Ryanair zatrudni 120 osób w Krakowie i Katowicach. Dni otwarte odbędą się w lutym
Ryanair planuje zatrudnienie 120 nowych pracowników obsługi naziemnej i pasażerskiej w…
0 Komentarzy1 Minuty
26 stycznia 2026
Ryanair opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2026 roku. Linia obsłużyła 47,5 mln pasażerów
Silny popyt i wyższe ceny biletów pozwoliły Ryanair zwiększyć przychody w III kwartale…
0 Komentarzy3 Minuty









