Ryanair – w 2020 roku 27 nowych tras z Polski i 11 nowych samolotów bazach

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła rozkład lotów na lato 2020 oraz dodanie 11 samolotów (łącznie 35) do swoich sześciu baz w Polsce. 12 nowych tras z Katowic (łącznie 18) w letnim rozkładzie jest już w sprzedaży.
Latem 2020 w letnim rozkładzie Ryanaira z Polski pojawi się 27 nowych tras, w tym połączenia takie jak Kraków-Palermo, Katowice-Brindisi i Gdańsk-Odessa. Ryanair obsłuży 14 milionów pasażerów (co oznaczało będzie 8 proc. wzrost) na 12 polskich lotniskach, utrzymując 10 500 miejsc pracy i tworząc 330 nowych w Ryanairze.
W sezonie letnim 2020 przewoźnik będzie miał w polskich bazach 11 dodatkowych samolotów (łącznie 35). Wśród nowy tras znajdą się połączenia:
- Bydgoszcz – Edynburg (2 razy w tygodniu);
- Gdańsk – Kopenhaga (7), Goteborg (3), Hamburg (3) i Odessa (2); Kraków – Bruksela (4), Londyn (4), Palermo (2);
- Olsztyn Mazury – Kolonia (2); Poznań – Budapeszt (2), Charków (2), Odessa (2) i Paryż (2);
- Warszawa Modlin – Tel Aviv (4); Wrocław – Odessa (2);
- Katowice – Bolonia (2), Brindisi (2), Katania (2), Kolonia (3), Cork (2), Dortmund (10), Goteborg (2), Kijów (4), Manchester (3), Odessa (3), Oslo (3) i Pafos (1)
W Katowicach Ryanair będzie trzymał sześć samolotów, w tym cztery czarterowe, otworzy 12 nowych tras i obsłuży 1,25 mln klientów rocznie (43 proc. wzrostu). Powstanie 180 nowych miejsc pracy.
“Z radością ogłaszamy nasz największy w historii letni rozkład lotów w Polsce na lato 2020. Uruchamiamy aż 27 nowych tras i zbazujemy 11 dodatkowych samolotów w naszych 6 polskich bazach. Ryanair obsłuży rocznie 14 milionów pasażerów na 12 polskich lotniskach, jednocześnie wspierając 10 500* miejsc pracy i tworząc 330 nowych w Ryanairze” – powiedział na konferencji w Katowicach Michael O’Leary, prezes Ryanair Group powiedział
„Z okazji inauguracji nowego rozkładu lotów na lato 2020 z Polski, wprowadzamy do sprzedaży bilety od 39 zł na podróże do listopada. Rezerwacji można dokonać jedynie do piątku (6 września) do północy.”
POWIĄZANE WPISY
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla rozbudowy Lotniska Chopina. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych…
0 Komentarzy2 Minuty
23 lipca 2026
Corendon Airlines realizuje przeloty Górnika Zabrze w europejskich rozgrywkach
Corendon Airlines zorganizował przelot piłkarzy Górnika Zabrze do Stambułu, gdzie polski…
0 Komentarzy1 Minuty
22 lipca 2026
FlixBus: bliskie kierunki i nocne połączenia napędzają city breaki
Bezpośrednie połączenie, krótki czas podróży i atrakcyjna cena to trzy najważniejsze…
0 Komentarzy3 Minuty










