Lotnisko Chopina – strefa Kiss&Fly sprawdziła się

Pierwszy miesiąc działalności strefy Kiss&Fly na Lotnisku Chopina w Warszawie udowodnił, że wyznaczony czas siedmiu minut w zupełności wystarczy kierowcom, by wjechać i opuścić strefę bez dodatkowych kosztów.
Ze statystyk Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, które zarządza największym lotniskiem w kraju, wynika, że z trwającym siedem minut manewrem nie miało problemów 98,8 proc. kierowców.
Cezary Pytlos, p.o. rzecznika prasowego Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział: “Cieszymy się, że wprowadzenie strefy Kiss&Fly spotkało się z pozytywną reakcją zdecydowanej większości pasażerów lotniska oraz warszawiaków. W ankiecie internetowej jednego z najpopularniejszych w stolicy portali pomysł uruchomienia strefy jako dobry uznało 83 proc. uczestników. Jest to o tyle istotne, że celem utworzenia strefy było uporządkowanie sytuacji przed lotniskiem i zapewnienie dostępu do terminala wszystkim pasażerom i użytkownikom lotniska.”
Od momentu pobrania biletu i wjazdu do strefy Kiss&Fly, aż do jej opuszczenia, naliczany jest czas, który ma znaczenie dla wysokości opłaty: pierwsze siedem minut jest bezpłatne, postój od 7 do 15 minut kosztuje 30 złotych, a powyżej 15 minut dodatkowo 1 zł za minutę.
W strefie Kiss&Fly na Lotnisku Chopina wyznaczonych jest 89 miejsc postojowych (czyli ponad 160 proc. więcej niż przed zmianą organizacji ruchu), w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Bezpłatny postój możliwy jest tylko wtedy, gdy pojazd nie wjeżdża do strefy Kiss&Fly częściej niż co 30 min. Kierowcy podjeżdżający przed terminal powinni również pamiętać, że w strefie obowiązuje zakaz pozostawiania pojazdu bez nadzoru – samochód może zostać odholowany na koszt właściciela.
W planach są kolejne udogodnienia. Już jest testowany m. in. system identyfikacji tablic rejestracyjnych.
POWIĄZANE WPISY
5 sierpnia 2026
Więcej lotów z Polski na Wyspy Kanaryjskie. Wizz Air rozbudowuje zimową ofertę
Wizz Air zwiększy zimową ofertę lotów z Polski na Wyspy Kanaryjskie. W sezonie 2026/2027…
0 Komentarzy3 Minuty
5 sierpnia 2026
Ryanair: ponad 22 mln pasażerów w lipcu
Ryanair opublikował wyniki przewozowe za lipiec 2026 roku. Irlandzki przewoźnik obsłużył…
0 Komentarzy1 Minuty
4 sierpnia 2026
Tirana liderem wakacyjnych połączeń z lotniska Zielona Góra-Babimost
Lipiec był kolejnym miesiącem wzrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku Zielona…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty









