VisitSweden rozpoczęło działalność w Warszawie

Polskie przedstawicielstwo VisitSweden, którego dyrektorem została Agnieszka Blandzi, otworzyło biuro w Warszawie. VisitSweden jest agendą rządową należącą do Rządu Szwecji poprzez przynależność do Ministerstwa Gospodarki oraz do szwedzkiego przemysłu turystycznego, na jej czele stoi Dyrektor Administracyjny Thomas Brühl. Siedziba główna VisitSweden mieści się w Sztokholmie. Dodatkowo VisitSweden posiada przedstawicielstwa w dwunastu krajach, które zostały zidentyfikowane jako rynki o wielkim, długofalowym potencjale dla szwedzkiej turystyki. Są to: Dania, Finlandia, Francja, Włochy, Chiny, Holandia, Norwegia, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy i USA. Posiada wielojęzyczny portal www.visitsweden.com
Wśród najważniejszych dla Szwecji piętnastu rynków, Polska zajmuje 11 miejsce z 225 tys. noclegów (cała Szwecja) w 2014 roku, co stanowi wzrost o 4 proc. w stosunku do roku 2013.
Od 2008 roku liczba noclegów spędzonych w Szwecji przez turystów z Polski wzrosła o 30 proc.. Rosnącą popularność tego kraju potwierdzają dane GUS-u, wedle których w 2010 roku Szwecję odwiedziło 150 tys. Polaków, zaś w 2014 roku liczba ta wyniosła 400 tysięcy osób (dla porównania ta sama liczba turystów wyjechała do Turcji, zaś Norwegię odwiedziło ok 350 tysięcy).
W tym momencie Szwecja jest jedynym państwem skandynawskim, które dysponuje w Polsce organizacją rządową promującą atrakcje turystyczne kraju. Celem polskiego przedstawicielstwa na najbliższe lata, jest przede wszystkim promocja Skanii, najbliższej Polsce części Szwecji, licznie odwiedzanej przez naszych rodaków.
W 2014 roku, obok nieustannie rosnącego zainteresowania regionem Sztokholmu (+29,5 proc.) polscy turyści chętnie odwiedzali Skanię, co przełożyło się na 14,4 proc. wzrost liczby noclegów w porównaniu z rokiem 2013. Wedle danych statystycznych z okresu 3 miesięcy letnich 2015 roku (czerwiec-lipiec-sierpień), turyści z Polski spędzili 90 883 noclegi w Skanii, co oznacza 27,5 procentowy wzrost z porównaniu z tym samym okresem 2014 roku.
Promocja regionu Skanii, którym zajmuje się nowo otworzone przedstawicielstwo obejmuje działania skierowane do mediów oraz rynku turystycznego, w planach jest również otwarcie polskojęzycznej strony internetowej i dystrybucja materiałów drukowanych.
Stojąca na czele polskiego przedstawicielstwa VisitSweden Agnieszka Blandzi, w latach 2000-2013 odpowiadała za promocję turystyczną Danii w Polsce z ramienia VisitDenmark, obecnie zajmuje się także działaniami public relation na rzecz SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej) oraz Linii Lotniczych SAS należących do rządów Danii, Szwecji i Norwegii.
Nowo powstałe przedstawicielstwo w Polsce w swej strukturze jest objęte działaniami regionu VisitSweden w Niemczech, w Hamburgu. VistSweden jest członkiem SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej).
POWIĄZANE WPISY
10 grudnia 2025
Air Astana spotkała się z branżą w Warszawie
Kazachskie Linie Lotnicze Air Astana zorganizowały 8 grudnia w Warszawie przedświąteczne…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
II Warszawskie Forum Turystyki i Rekreacji: nauka i praktyka o zarządzaniu turystyką w jednym miejscu
28 listopada 2025 roku w Warszawie odbyła się II edycja Warszawskiego Forum Turystyki i…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty
1 grudnia 2025
AI Breakfast for Executives: 13. edycja w formule Travel Special
W Warszawie odbyła się 13. edycja AI Breakfast for Executives, organizowana przez…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Magdalena Krucz rekomendowana na prezeskę POT
Proces wyboru nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej wciąż trwa, a branża…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Niemcy częściej wybierają Polskę. Dane DRV wskazują na wyraźny wzrost zainteresowania
Niemieccy turyści coraz częściej wybierają Polskę jako cel podróży. Dane Deutscher…
0 Komentarzy2 Minuty










