Flix rozpoczyna swoją działalność w Indiach

Flix uruchamia swoje pierwsze połączenia w Indiach. Firma zamierza zrewolucjonizować lokalny rynek poprzez swój model biznesowy oparty na technologii. Start operacji zielonych autobusów zaplanowany jest na 6 lutego i połączy 46 miast, z Delhi jako głównym punktem tranzytowym.
Szacowany rozmiar nowego rynku wynoszący ok. 30 mld euro sprawia, że Indie są drugim co do wielkości rynkiem autobusowym na świecie, otwierając przed Flixem możliwości rozwoju. Rezerwacje biletów autobusowych online cieszą się coraz większą popularnością, co stanowi odpowiedni moment dla Flixa do wprowadzenia swojej technologii na lokalny rynek.
Indie dołączają do zielonej siatki połączeń jako 43. kraj na świecie. Firma skoncentruje się na zwiększeniu standardu i bezpieczeństwa w podróżach autobusowych oraz wykorzysta technologię na rynku, na którym autobusy stanowią filar transportu dla milionów podróżnych.
„Cztery miesiące temu rozszerzyliśmy swoją działalność o Chile. Obecnie, wprowadzając FlixBusa do Indii, mówimy o drugim co do wielkości rynku autobusowym na świecie i poszerzamy naszą sieć na południową Azję. To ogromny krok dla Flixa. Kontynuujemy naszą ścieżkę zrównoważonego wzrostu i dodajemy 43. kraj do naszej zielonej siatki połączeń. Jestem pewien, że dzięki technologii Flix zapewni w Indiach nowy standard podróży, który jest wygodny, niezawodny i stawia bezpieczeństwo jako podstawę swojej oferty. Jak zawsze na każdym rynku, na który wchodzimy, wprowadzamy nasz sprawdzony model biznesowy oparty na partnerstwach z lokalnymi przewoźnikami” – mówi André Schwämmlein, CEO Flixa.
Pierwsze zielone połączenia Flixa w Indiach
6 lutego Flix połączy 46 miast indyjskich, w tym Ayodhya, Lucknow, Dehradun, Manali i Jodhpur. Początkowa oferta obejmie 59 przystanków z ponad 200 codziennymi połączeniami. W kolejnym etapie Flix planuje rozbudować swoją ofertę wokół Delhi i uruchomić pierwsze połączenia w południowej części kraju. Do tej pory FlixBus nawiązał współpracę z pięcioma lokalnymi przewoźnikami autobusowymi z siedzibą w Delhi.
POWIĄZANE WPISY
30 kwietnia 2026
Gdańsk z nowymi kierunkami. LOT rozszerza siatkę połączeń z północy Polski
Gdańsk zyskał nowe kierunki na mapie połączeń lotniczych. PLL LOT uruchomiły bezpośrednie…
0 Komentarzy3 Minuty
29 kwietnia 2026
Wizz Air świętuje rok programu Customer First Compass
Wizz Air przedstawił podsumowanie pierwszego roku realizacji planu transformacji Customer…
0 Komentarzy3 Minuty
16 kwietnia 2026
Zmiany w Corendon Airlines: dodatkowa taryfa i nowe zasady bagażu
Corendon Airlines wprowadza uproszczoną strukturę taryf, dostosowaną do różnych typów…
0 Komentarzy1 Minuty
10 kwietnia 2026
Katowice Airport: Spadki w marcu wyraźne, ale pierwszy kwartał 2026 r. zamykamy wzrostem
Katowice Airport podało wyniki ruchu pasażerskiego za pierwszy kwartał 2026 r. Jak wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
9 kwietnia 2026
Wizz Air zwiększa letnią ofertę z Katowic: 13 nowych tras i osiem różnych kierunków
Wizz Air ogłosił rozbudowę letniej siatki lotów z Katowic na 2026 r., wprowadzając 13…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Lotnisko Zielona Góra-Babimost: 11 tys. pasażerów w I kwartale 2026 r.
Lotnisko Zielona Góra-Babimost podało wyniki za I kwartał 2026 r. Port lotniczy obsłużył…
0 Komentarzy2 Minuty
2 kwietnia 2026
ITA Airways dołącza do Star Alliance
ITA Airways oficjalnie dołączyły do sojuszu Star Alliance. Linia oferuje teraz pasażerom…
0 Komentarzy2 Minuty
2 kwietnia 2026
PLL LOT połączyły Warszawę z Bolonią
31 marca 2026 r. PLL LOT zainaugurowały bezpośrednie połączenie na trasie…
0 Komentarzy2 Minuty
1 kwietnia 2026
Letni rozkład lotów 2026: 170 kierunków Air France i 164 tras KLM
Na sezon letni 2026 Grupa Air France-KLM przygotowała rozbudowaną siatkę połączeń. Air…
0 Komentarzy3 Minuty










