Buy Italy 2023: workshop turystyki luksusowej i aktywnej łączy włoską i polską branżę turystyczną

30 listopada w Hotelu Bellotto w Warszawie odbędzie się workshop Buy Italy organizowany przez Narodową Agencję Turystyki Włoskiej (ENIT) i Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową. Wydarzenie skierowane jest do firm działających w obszarze turystyki luksusowej i aktywnej i będzie pierwszą po pandemii okazją do osobistego nawiązania kontaktów przedstawicieli obu krajów.
Dane Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej potwierdzają, że w 2022 roku turyści z Polski stanowili ósmą pod względem liczebności grupę, 1,5 mln turystów, którzy spędzili średnio prawie cztery noce w obiektach noclegowych, z czego 50,9 proc. w hotelach. Do najczęściej odwiedzanych regionów należały Wenecja Euganejska (20,3 proc.), Trydent-Górna Adyga (17,5 proc.) i Lombardia (11,6 proc.), a największą popularnością cieszyły się wyjazdy typu city break (46,5 proc.), pobyty nad morzem (31,6 proc.), a następnie wyjazdy nad jeziora (8,8 proc.) i w góry (8,2 proc.).
„Czujemy się zaszczyceni, że Włochy są jednym z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Dlatego też chcemy tworzyć okazje do nawiązywania współpracy pomiędzy przedstawicielami włoskich i polskich podmiotów działających w branży turystycznej, a wydarzenie Buy Italy odgrywa kluczową rolę w tym zakresie” – mówi Elena Di Tondo, Fairs, Exhibitions and Events Manager, ENIT.
Podkreśla także, że jest ono szczególnie ważne, gdyż będzie stanowić pierwsze osobiste spotkanie włoskiej turystyki po pandemii, a widoczna jest ogromna potrzeba i chęć bezpośrednich kontaktów. Poprzednie edycje wydarzenia Buy Italy odbywały się online w latach 2020 i 2021.
Przekrojowa oferta
Rejestracja na Buy Italy 2023 już ruszyła. Zamierzeniem organizatorów jest zgromadzenie 30 włoskich podmiotów, które zaprezentują potencjał turystyczny. W wydarzeniu wezmą udział zarówno regiony włoskie, tour operatorzy, organizacje turystyczne promujące regiony, hotele i atrakcje turystyczne.
„Aktualnie jesteśmy w trakcie przyjmowania zgłoszeń od włoskich operatorów działających na terenie całego kraju. Już dziś wiemy, że zaprezentują się regiony: Piemontu, Friuli – Wenecji Julijskiej i Marche. Obecni będą też touroperatorzy z propozycjami dla sektora MICE opartymi na kultowych markach, tj. Ferrari, Lamborghini i Maserati, wycieczek enogastronomicznych, a także przedstawiciele lokalnych organizacji, którzy przybliżą piękno jezior północnych Włoch oraz biura, które zaprezentują potencjał Sardynii, Kalabrii, Apulii, Sycylii i nie tylko. Nie zabraknie oferty hoteli i atrakcji turystycznych, takich jak Land of Fashion dla miłośników mody czy Pasta Museum” – zachęca Elena Di Tondo.
Program wydarzenia i rejestracja
Branżowe wydarzenie Buy Italy bazujące na merytorycznych spotkaniach B2B, odbędzie się 30 listopada w Hotelu Bellotto w Warszawie. Rozpocznie się o godzinie 13:30 i potrwa do 19:00. Następnie w nieformalnej atmosferze i włoskim stylu uczestnicy będą kontynuować networking podczas koktajlu, który zakończy się o 22:00.
„Celem Buy Italy 2023 jest przeprowadzenie jak największej liczby spotkań, które mogą przełożyć się na wartościowe współprace. To wyjątkowa okazja dla polskich firm zainteresowanych włoską ofertą, która pozwoli w krótkim czasie pozyskać cenne kontakty z obszaru turystyki luksusowej i aktywnej, dlatego zachęcam polskich partnerów do rejestracji na workshop już dziś. Tym bardziej, że liczba miejsc jest ograniczona, a udział bezpłatny” – mówi Stefano Zedde, wicedyrektor zarządzający Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.
Uzupełnienie profili firm i oferowanych produktów turystycznych na platformie oraz wskazanie priorytetów prowadzonych działalności, pozwoli na efektywny dobór partnerów do spotkań i rezerwację miejsca na wydarzeniu.
Rejestracja będzie otwarta do 15 listopada. Od 16 listopada zrejestrowani uczestnicy będą mogli rezerwować osobiste sesje B2B, co potrwa do 27 listopada. Po tym terminie zostaną stworzone indywidualne agendy spotkań, które będzie można pobrać z platformy.
Rejestracja na spotkanie odbywa się online i trwa do 15 listopada.
POWIĄZANE WPISY
27 marca 2026
Konflikt na Bliskim Wschodzie: zwroty z TFP z dłuższym terminem
W związku z konfliktem na Bliskim Wschodzie minister sportu i turystyki w porozumieniu z…
0 Komentarzy3 Minuty
27 marca 2026
Travelist: Polacy stawiają wiosną na Bałtyk. Kołobrzeg liderem rankingu
Tegorocznej wiosny Polacy szturmem ruszą nad polskie morze – wynika z danych…
0 Komentarzy5 Minuty
27 marca 2026
Wielkopolska promuje turystykę: przewodniki po regionie i najlepsze atrakcje w powiecie poznańskim
Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz…
0 Komentarzy2 Minuty
27 marca 2026
Mazowiecka Wielkanoc: skanseny, palmy kurpiowskie i jarmarki w całym regionie
Wielkanoc na Mazowszu to czas, gdy tradycja spotyka się z barwną współczesnością.…
0 Komentarzy3 Minuty
26 marca 2026
eSky: Barcelona, Budapeszt i Grecja królują w majówkowych planach Polaków
Z danych eSky wynika, że liczba majówkowych rezerwacji w tym roku wzrosła o 68 proc. w…
0 Komentarzy2 Minuty
25 marca 2026
Międzynarodowe Targi Turystyki we Wrocławiu: prezentacje, konkursy i spotkania z podróżnikami
W dniach 27-29 marca 2026 r. Wrocław stanie się centrum spotkań branży turystycznej.…
0 Komentarzy2 Minuty
25 marca 2026
Rusza przedsprzedaż karnetów Gopass Ski na sezon 2026/27. Narty i wodne atrakcje w jednym
Ruszyła przedsprzedaż karnetów sezonowych Gopass Ski na sezon 2026/27. W ofercie znalazły…
0 Komentarzy2 Minuty
25 marca 2026
Setra TopClass S 516 HDH Turystycznym Busem Roku 2026
Setra TopClass S 516 HDH w barwach Funclub zdobyła tytuł Turystycznego Busa Roku 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty
24 marca 2026
Spotkanie POT: Współpraca na wszystkich poziomach turystyki kluczem do promocji Polski
23 marca br. w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej spotkali się przedstawiciele…
0 Komentarzy4 Minuty










