954 km w sześć dni. Marcin Płachno przejechał rowerem ze Szwajcarii do Wrocławia promując turystykę

fot. materiały prasowe

Marcin Płachno, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Wiedniu, przejechał na swoim rowerze 954 kilometrów z Zurychu do Wrocławia. Urzędnik zachęca do aktywnego stylu życia, łamania podróżniczych przyzwyczajeń oraz pokazuje Szwajcarom, że Polska to kraj, który warto odwiedzić.

Co mogłoby zainteresować przeciętnego Szwajcara w Polsce? Dzika przyroda, różnorodność krajobrazu, ekologiczne produkty i kuchnia regionów to atuty, które mogą przyciągać turystów z całego świata. Choć Polska może wydawać się Szwajcarom z różnych względów odległa, okazuje się, że dystans ten można pokonać podczas rowerowej przejażdżki.

Polski urzędnik wybrał się rowerem ze Szwajcarii do Polski

Dyrektor instytucji, której misją jest promocja polskiej turystyki w Austrii i Szwajcarii 20 września wyjechał wyjechał rowerem z Zurychu, by po sześciu dniach trasy przez Niemcy i Czechy dotrzeć do Wrocławia. Wiosną tego roku rzucił analogiczne wyzwanie Austriakom. Podróż z Wiednia do Krakowa miała pokazać, że Polska leży bliżej, niż mogliby się spodziewać i że naprawdę warto ją odwiedzić.

„Jako Polska Organizacja Turystyczna na co dzień promujemy nasz kraj i zachęcamy mieszkańców innych państw do przybycia tutaj samochodem, autobusem czy samolotem. Tą wyprawą chcę pokazać, że Polskę naprawdę warto odwiedzić, nawet pokonując dystans na rowerze” – mówi Marcin Płachno. Dyrektor ZOPOT Wiedeń inspiruje tym samym do łamania podróżniczych barier i przyzwyczajeń oraz promuje zdrowy styl życia.

Poland Soul Travel i wystawa o polskich zabytkach UNESCO

W ramach Poland Soul Travel rejon Ziemi Kłodzkiej oraz Kraków odwiedziły ostatnio grupy dziennikarzy reprezentujących takie media jak portal aboutTravel.ch czy „Salzburger Nachtrichten”. Wychodząc naprzeciw upodobaniu Szwajcarów do podróży koleją, ZOPOT Wiedeń nawiązał też we wrześniu długofalowe partnerstwo z firmą RailTour, oferującą atrakcyjne wycieczki koleją w różne miejsca w Europie.

Szwajcarzy mogą też poznać walory Polski dzięki wystawie prezentującej zabytki UNESCO zlokalizowane na terenie naszego kraju. Można ją oglądać w samym sercu stolicy Szwajcarii, a otwarto ją w trakcie III Polskiego Forum Gospodarczego i Technologicznego, strategicznej inicjatywy Ambasady RP w Bernie. Impreza zgromadziła znakomitych panelistów reprezentujących sektory technologii i innowacji z obu krajów, a walory turystyczne Polski prezentowali Marcin Płachno oraz przedstawiciele Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Poland Soul Travel to projekt Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w (ZOPOT) Wiedniu, którego celem jest promowanie Polski w stylu slow w Austrii i Szwajcarii. Kampania wyróżnia dziesięć regionów kraju i siedem dużych miast, ukazując ich wybrane, najciekawsze atrakcje, rekomendując aktywności sportowe i unikatowe domy gościnne.